gayrimenkulde ortaklığı giderilmesi

gayrimenkulde ortaklığı giderilmesi

Posta yazarı Tamer Heper, bir okuyucusunun 'Babam bir tarlanın 1/2’sine sahipti. Mirasçılardan biri tarladaki hissesini ne satıyor ne alıyor. İzaleyi şuyu davası açacağım. Dava açılınca bize ait olmayan 1/2 hissenin sahibi de işin içine giriyor mu?? sorusunu yanıtladı.

Gayrimenkulde ortaklığın giderilmesi!

Posta yazarı Tamer Heper, bir okuyucusunun 'Annemin bir dairesi vardı, annem vefat etti. Diğer kardeşim bu evde oturmaya devam etti. Ben kira istiyorum vermiyor, ortaklığın giderilmesi taleplerinde ise ev değerinin altında satılacak. Ne yapmalıyım?' sorusunu yanıtladı.

Samim Hatipoğlu: Gayrimenkulde ortaklık düşünüyoruz!

Ortadoğu ve Körfez’de uzun soluklu ortaklıkları olduğunu ve bölgenin önemli aileleriyle işbirliği yaptıklarını hatırlatan Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Samim Hatipoğlu, "Gayrimenkulde de böyle ortaklıklar düşünüyoruz." dedi.

Hisseli tapuda ortaklığın giderilmesi davası nasıl açılır?

Hisseli tapu, paydaşların tümü oybirliği ile yapacakları sözleşme ile ortaklığı giderebiliyor ve paylı mülkiyeti ferdi mülkiyete dönüştürebiliyor. Peki, hisseli tapuda ortaklığın giderilmesi davası nasıl açılır?

Ortaklığın giderilmesi davasında yetkili mahkeme!

Paylı mülkiyete tabi taşınmazlarda, paydaşların tümü oybirliği ile yapacakları sözleşme ile ortaklığı giderebiliyor ve paylı mülkiyeti ferdi mülkiyete dönüştürebiliyor. İşte, ortaklığın giderilmesi davasında yetkili mahkeme!

Ortaklığın giderilmesi davasını kim açar?

Paylı mülkiyete tabi taşınmazlarda, paydaşların tümü oybirliği ile yapacakları sözleşme ile ortaklığı giderebiliyor. Peki, ortaklığın giderilmesi davasını kim açar?

Saf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'den Mecidiyeköy İş Merkezi Ekspertiz raporu

Saf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bu akşam yaptığı açıklamada, revize edilmiş Mecidiyeköy İş Merkezi 6 Bağımsız Bölüm Ekspertiz raporunu paylaştı. İşte rapor...

Saf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'den ekspertiz raporu

Saf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bu akşam yaptığı açıklamayla revize edilmiş 6 Adet Bağımsız Bölüm ve Sosyal Tesis Ekspertiz Raporu'nun detaylarını duyurdu

Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş iletişim bilgilerini yayınladı!

Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yapılan yazılı açıklamaya göre Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş iletişim bilgilerini yayınladı.

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş Özel Durum Açıklaması'nı yayınladı!

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yapılan yazılı açıklamaya göre Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş Özel Durum Açıklaması'nı yayınladı.

Ortaklığın giderilmesi davasında ön alım hakkı!

Ön alım hakkı, taşınmazdaki bir hissenin satılması halinde taşınmazda hissesi bulunan kişinin sahip olduğu satın alma hakkıdır. Peki, ortaklığın giderilmesi davasında ön alım hakkı nasıl kullanılır?

Servet Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Halka Arz Fiyatının Belirlenmesi Değerlendirme Raporunu yayınladı!

Servet Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Servet Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Halka Arz Fiyatının Belirlenmesi Değerlendirme Raporunu yayınladı.

Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş Ankara'daki 6 katlı binanın değerleme raporunu yayınladı!

Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş tarafından bugün KAP'a yapılan yazılı açıklamaya göre Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş Ankara çankaya'da yer alan 6 katlı binanın değerleme raporunu yayınladı.

Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı İstanbul Beyoğlu'nda bulunan 4 adet gayrimenkulün değerleme raporunu yayınladı!

Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı İstanbul Beyoğlu'nda bulunan 4 adet gayrimenkulün değerleme raporunu yayınladı.

gayrimenkulde ortaklığı giderilmesi

gayrimenkulde ortaklığı giderilmesi gayrimenkulde ortaklığı giderilmesi

Posta köşe yazarı Tamer Heper, bugünkü yazısında bir okuyucusunun  'Babam bir tarlanın 1/2’sine sahipti. Mirasçılardan biri tarladaki hissesini ne satıyor ne alıyor. İzaleyi şuyu davası açacağım. Dava açılınca bize ait olmayan 1/2 hissenin sahibi de işin içine giriyor mu?' sorusuna cevap verdi. İşte Tamer Heper'in yazısı...

Babam bir tarlanın 1/2’sine sahipti. Babam öldü. Tarlanın 1/2’si biz 3 mirasçıya kaldı. Mirasçılardan biri tarladaki hissesini ne satıyor ne alıyor.

İzaleyi şuyu davası açacağım. Ancak benim açık artırmada almak istediğim sadece bize miras kalan 1/2’lik yer. Dava açılınca bize ait olmayan 1/2 hissenin sahibi de işin içine giriyor mu? Açık artırmada tarlanın tamamı mı satılacak yoksa sadece bize ait olan 1/2 mi? ● Ö.K.

Bir gayrimenkuldeki ortaklığın giderilmesi talebi bütün gayrimenkul için söz...