07 / 12 / 2022

İkinci el Araç

İkinci el Araç

Sosyal medyada ilk otomobilini alacaklara ÖTV indirimi müjdesi iddialarının yayılmasının ardından araç sahipleri veya araç sahibi olmak isteyenler ÖTV iddiasının ne olduğunu merak ediyor. İşte tüm detaylar...

Fabrika çıkışlı ikinci el araç dönemi

Yıllık 6 milyon adedi aşan ve araç başına ortalama değeri neredeyse 25 bin dolara ulaşan ikinci el araç piyasasının potansiyelini gören yatırımcılar, otomobil fabrikasını anımsatan tesislerde ikinci el araçların bakımı, onarımı, test ve temizliğini gerçekleştirerek doğrudan tüketiciye ulaştırıyor.

İkinci el araçta 6 bin kilometre oyunu! Araba alacaklar gözünüz kulağınız açık olsun

İkinci elde fahiş fiyat artışını önleme için devreye giren ‘6 bin km ve 6 ay sınırı’ uygulamasında ilginç bir yöntem ile karşı karşıya kalındı. İşte detaylar…

2. el araçlarda 6 ay şartı sonrası büyük muamma! 135.000 liralık fark çıktı!

Aynı fabrikada aynı yıl üretilen, modelleri, aksesuar paketleri renkleri, hatta hasarsızlık durumları bile aynı olan araçlar arasında 135 bin liralık fiyat farkı dikkat çekti. Vatandaşlar ise aradaki bu farkın nedenini fırsatçılara bağlıyor.

Araç alacaklar dikkat: 2. el otomobil piyasasında dengeler değişti!

Oto galericiler durağan seviyenin devam etmesiyle ikinci el otomobil fiyatlarında düşüş olacağını öngörüyor.

Araba alacaklar dikkat! İkinci elde satışlar...

Son gelişmelerin ardından vatandaşlar hem ikinci el hem de sıfır araba fiyatlarıyla ilgili yapılan son dakika haberlerini araştırmaya koyuldu. Getirilen 6 ay ve 6 bin km kuralı sonrası ikinci el araç piyasasının durumu da merak edilmeye başlandı.

İkinci el otomobilde yeni dönem! Bu sistemle fahiş fiyatların önüne geçilecek!

Otomobil alım satımında fahiş fiyatların önüne geçilmesi için yeni bir düzenleme yapılacak! Sıfır alınan araçların satışına sınırlama geliyor! İkinci el otomobil satışında yeni dönem başlıyor. İşte detaylar...

İkinci el araç alacaklar buraya! Bu sahtekarlığa dikkat edin!

İkinci el araç alacak kişilere önemli hatırlatmalarda bulunan Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği (TÜSED) Başkanı Ahmet Nedim Erdem önemli uyarılarda bulundu.

2. El araba alacaklara son uyarı! Bir hafta içerisinde etkisini gösterecek!

Son günlerde otomobil sektöründe durgunluk yaşandığını belirten Kocaeli Oto Ticaret Merkezi Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Otomotiv Ticaret Meclis Üyesi Fahrettin Batı, 'Bayramdan sonra ticaret merkezimizi gezen vatandaşlar vardı ama bunun yansıması bir hafta sonra olur.' dedi.

İkinci el araç almayı düşünenlere kötü haber! Fiyatlarda rekor artış 

İkinci el otomobil satışları Mayıs ayında Nisan’a göre azaldı ancak fiyatlar da arttı.

İkinci el araçlarda Sıfır kilometre garantisi!

İkinci el otomobil satışları yapan firmalar, satışlarını yeniden artırmak amacıyla farklı uygulamalar düzenlemeye başladı. Bu uygulamalardan biri de sıfır kilometre garantisi oldu. Artık ikinci el otomobil satışı yapan firmalar alıcılarına, sıfır kilometre garantisi sunuyor. Ayrıntılar haberimizde..

İkinci El Otomobiller İçin Mart 2022 Fiyatları Açıklandı!

2022 yılının Mart ayı ikinci el otomobil fiyatları belli oldu. Merakla takip edilen otomobil piyasasında yaşanan son gelişmeler haberin devamında…

İkinci el otomobil satanlar dikkat! O kurala uymayanlara ceza geliyor...

Gözler sıfır otomobiller için ÖTV matrah düzenlemesine çevrilmişken, ikinci el araç piyasası da yakın takipte. Yetki belgesi olmayan ve bir yıl içinde 3’ten fazla araç satan kişilere, tebligatlar gönderildi. İkinci el otomobil satışından elde edilen karın yüzde 40'ına kadar ceza kesilebilecek.

İkinci el otomobillerle ilgili Yargıtay’dan flaş karar! Hapis cezası geliyor

İkinci el otomobil piyasasında vatandaşı zor durumda bırakan kilometre düşürme sahtekarlığı ile ilgili Yargıtay flaş bir karara imza attı. Yargıtay, kilometresini düşürerek aracın değerinin üzerinde satılmasını “nitelikli dolandırıcılık” saydı.

Bankalardan milyonlarca kişiye son dakika şoku! 8 banka resmen duyurdu! Bakmayan pişman olur! 

Araba alacak vatandaşlar, ellerindeki birikime eklemek amacıyla taşıt kredisi kullanmaya yöneliyor. Sıfır ya da ikinci el araç alacaklar en düşük taşıt kredisi faizini araştırıyor. İşte 2 Kasım 2022 banka banka taşıt kredisi faizleri...

Bu fiyata kim alır diyorsanız sıkı durun! Ekim ayında satışları patladı!

İkinci el mi sıfır araç mı diye araştırıp fiyatları görünce de ikisinden vazgeçip bu fiyata kim alır ki diye düşünüyorsanız sizi şoke edecek bir bilgi için hazır olun. Bütün yıl boyunca satışları düşen otomobil sektöründe flaş bir gelişme yaşandı. Ekim ayında otomobil satışları arttı.

Garanti, Halkbank, Vakıfbank, Akbank peş peşe açıkladı! Bu rakamları gören inanamadı! Resmen şok!

Sıfır ya da ikinci el araç sahibi olmak isteyen pek çok vatandaş bankaların güncel taşıt kredisi faizlerini merak ediyor. Peki taşıt kredisi faiz oranlarında son durum ne? En düşük taşıt kredisi faiz oranı hangi bankada?

İkinci el otomobil pazarı daralıyor!

İkinci el otomobil pazarı Eylül ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20 daralma yaşadı.

İkinci el araç piyasası alt üst olacak! Yeni dönem başladı

OYAK-Renault Fabrikaları Bursa’da kullanılmış otomobillere ‘İkinci Bahar’ yaşatacak. İkinci el otomobillere yeniden hayat verecek projenin doğduğu yer olan Fransa’da Renault Flins fabrikasında Refactory işinin detayları incelendi.

Vatandaşa müjde! İkinci el arabalarda yeni dönem!

Fabrika çıkışlı ikinci el araç döneminin 2023 yılında başlayacağı belirtilirken Renault, Fransa ve İspanya'da uygulanan sistemi Türkiye'ye getireceğini açıkladı.

İkinci el konut satışında rekor! Toplam satışların yüzde 69’unu oluşturdu!

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) ve Endeksa.com’un iş birliği ile hazırlanan 2022 senesi üçüncü çeyreği ile ilgili “İkinci El Konut Piyasası Raporu” yayımlandı. İşte detaylar…

Fiat, Cezayir’de otomobil üretecek!

Cezayir’de yaklaşık 5 senedir ciddi bir araç ithalat krizi yaşanıyor; ülkeye 2017 yılından bu yana sıfır, 2005’ten beri de ikinci el araç girişi yasak.

Fabrika çıkışlı ikinci el araç dönemi

Yıllık 6 milyon adedi aşan ve araç başına ortalama değeri neredeyse 25 bin dolara ulaşan ikinci el araç piyasasının potansiyelini gören yatırımcılar, otomobil fabrikasını anımsatan tesislerde ikinci el araçların bakımı, onarımı, test ve temizliğini gerçekleştirerek doğrudan tüketiciye ulaştırıyor.

Sıfır arabalar azaldıkça ikinci el araçlara talep yağıyor!

Sıfır araçların üretim ve satın alma maliyetleri her geçen gün zorlaşırken ilki bu sene kurulan ikinci el araç yenileme tesislerinin sayısında artış yaşanıyor.

İkinci el otomotiv satışlarında son durum! Araçlarda kilometre yükseltmek sahtekarlık mı?

İkinci el araç fiyatlarının sıfır araçları geçmesi üzerine yeni ikinci el taşıt ticareti yönetmeliği 16 Ağustos 2022 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Galeriler, bu karardan sonra araçlarını satmak için kilometre yükseltme yoluna gidiyor. Bu işlem dolandırıcılığa giriyor mu?

İkinci el Araç Haberi

İkinci el Araç

İlk başta bir sosyal medya hesabının paylaştığı iddiada, ilk aracını alacaklar için büyük bir ÖTV indirimi geleceği ifade edildi. İddiaların kaynağı tam olarak henüz doğrulanmamışken başka haber kanallarından da yapılan haberlere göre, belli segment ve modeller için bir ÖTV indirimi hazırlığı başlamış halde.

Karar gazetesinden Bakan Beki'nin haberine göre, bu iddiaların ardından ise o arabaların ne olduğu büyük merak konusu.

Kur kaynaklı artışlar dolayısıyla araba almanın giderek zorlaştığı Türkiye'de iddialara göre yerli otomobil TOGG'un da dahil olduğu toplamda 10 modele büyük bir ÖTV indirimi yapılacak. Vergi oranın azaltılması ile ise normalde 1 milyon TL değerinde olan bir otomobilin 500 bin TL'lere kadar düşeceği öne sürüldü.

Bazı araçlarda matrah değerinin yüzde 50'lere kadar inebileceği konuşulurken bazı modellerde ise bu değerin 60 ila 70...