istanbul finans merkezi ne zaman açılacak

istanbul finans merkezi ne zaman açılacak

İstanbul Finans Merkezi (İFM) ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, ''İnşaatlar başta olduğundan çok daha hızlı başlamış durumda. 2020’nin sonunda bitirmiş olacağız. 2022’nin ilk çeyreğinde de taşınmaları başlatmış olacağız'' dedi.

İstanbul Finans Merkezi İstanbul için bir milat olacak!

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, İstanbul Finans Merkezi'nin hızlıca devreye alınmasıyla İstanbul'un bir miladı olacağını söyledi.

Türkiye Varlık Fonu, İstanbul Finans Merkezi'ne ortak oluyor!

TVF Genel Müdürü Zafer Sönmez, İstanbul Finans Merkezi projesi hakkında konuştu. Sönmez, Kasım ayında çalışmaların başlayacağını açıkladı.

Türkiye Varlık Fonu'ndan İstanbul Finans Merkezi açıklaması!

Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Sönmez, "Projede ilk etapta inşaatın tamamlanması için müteahhit şirketlerle görüşmeleri hızlandırdık ve her biriyle kamu yararını gözeterek rayiç bedellerin altında oldukça makul meblağlar üzerinden anlaşmalar yaptık" dedi...

İstanbul Finans Merkezi en geç 2022'de açılacak!

Marmara Üniversitesi Rektörlük Binası'nda düzenlenen"Alternatif Finansta Yeni Ufuklar" programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul Finans Merkezi'nin en geç 2022 yılı başında hayata geçirilmesini bekliyoruz." dedi...

İstanbul Finans Merkezi 2022'de açılacak!

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, İstanbul Finans Merkezi'ni 2022 yılının başlarında açmayı planladıklarını açıkladı.

İstanbul Finans Merkezi'ni kısa zamanda ülkemize kazandıracağız!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, twitter hesabından yaptığı açıklamada "İstanbul’a yakışan finans merkezini en kısa sürede ülkemize kazandıracağız" ifadelerini kullandı...

İstanbul Finans Merkezi tamamlanacak!

Ekonomide kesintisiz icraat dönemi başlıyor. İstanbul Finans Merkezi'nin fiziki tamamlanma süreci; işin teknik, hukuki, yasal altyapısıyla ilgili adımlar atılacak.

İstanbul Finans Merkezi gecikiyor mu?

2008’de duyurulan İstanbul Finans Merkezi projesi 2016’da hizmet vermeye başlayacaktı. Kamu binaları gecikince açılış önce 2018’e, ardından 2020’ye sarktı.İstanbul Finans Merkezi gecikiyor mu?

İstanbul Finans Merkezi'nin değeri yüzde 30 arttı!

Emlak konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Ümraniye'de inşa edilen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nin değerini açıkladı. KAP'ta yayınlanan açıklamaya göre değer 2 milyar 687 milyon TL olarak belirlendi.

İstanbul Finans Merkezi'ne özel teşvikler verilmeli!

Ağaoğlu Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Önder Halisdemir: "İstanbul’un kalbindeki bu proje için büyük heyecan duyuyoruz." dedi. Halisdemir, finans merkezine özel teşvikler verilmesi gerektiğini belirtti.

İstanbul Finans Merkezi 2018 yılında tamamlanacak!

Türkiye'yi 2023'te dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokacak dev projeler hızla devam ediyor. İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nde yer alacak banka ve kurumların inşaat sürecine katılmasıyla Finans Merkezi'nin 2018'de tamamlanması bekleniyor.

İstanbul Finans Merkezi inşaatında son durum!

İnşaatın tüm detaylarını vinçten takip eden operatör Mustafa Çakırbaş, zemin çalışmaları çileli geçen ve günde 2 bin 140 kamyon tarafından hafriyat taşınan projenin muazzam bir çalışma temposuyla bugüne kadar geldiğini söyledi..

İstanbul Finans Merkezi ne zaman açılıyor?

İstanbul'u bölgenin ve dünyanın yükselen finans merkezi haline getirme hayali suya düştü. İngiliz araştırma kuruluşu Long Finance tarafından yayımlanan "Küresel Finans Merkezleri Endeksi Mart 2015" raporunda İstanbul ancak 44. sırada yer aldı.

İstanbul Finans Merkezi ulaştırma altyapısı için 2.7 milyar dolar!

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi programı kapsamında ulaştırma altyapısı için toplam 2.7 milyar dolar harcanacak. 2014-2018 arasında uygulanacak program ile, İstanbul'un dünyada ilk 25 küresel finans merkezi içerisinde yer alması hedefleniyor...

Murat Kurum'dan İstanbul Finans Merkezi açıklaması!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada toplam 3,5 milyon metrekare inşaat alanına sahip İstanbul Finans Merkezi'nin 2021 Aralık ayına yetiştirilmesi için gece gündüz mesai harcandığını dile getirdi.

İstanbul Finans Merkezi şantiyesinde yangın!

İstanbul Finans Merkezi şantiyesinde işçilerin kaldığı konteynırda çıkan yangın kontrol altına alınarak, söndürüldü.

İstanbul Finans Merkezi 2019 yıl sonu değerleme raporu!

İş GYO İstanbul İli, Ümraniye İlçesi, Finanskent Mahallesi, 3328 ada, 9 No'lu Parselde yer alan İstanbul Finans Merkezi'nin değerleme raporunu yayınladı...

Murat Kurum: İstanbul Finans Merkezi'nin inşaatını hızlandırdık!

Sabah Gazetesi tarafından ikincisi düzenlenen Türkiye 2023 Zirvesi'de konuşan Çevre Bakanı Kurum, "İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’ni 2021 sonunda tamamlayacağız" diye konuştu...

Katar Finans Merkezi ile İstanbul Finans Merkezi arasında iş birliği sağlandı!

Dünyanın en hızlı büyüyen finans merkezleri arasında yer alan Katar Finans Merkezi ile İstanbul Finans Merkezi arasında iş birliğini kapsayan mutabakat zaptı, Katar Finans Merkezi İdaresi ve Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi arasında imzalandı.

Katar Finans Merkezi ile İstanbul Finans Merkezi arasında iş birliği!

Katar Finans Merkezi ile Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi arasında mutabakat zaptı imzalandı. Anlaşmayla, Katar Finans Merkezi ile İstanbul Finans Merkezi arasında iş birliği kapsamında çalışmalar yapılacak...

İstanbul Finans Merkezi'nin inşaatı 2020'de bitecek!

İstanbul Finans Merkezi (İFM) ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, ''İnşaatlar başta olduğundan çok daha hızlı başlamış durumda. 2020’nin sonunda bitirmiş olacağız. 2022’nin ilk çeyreğinde de taşınmaları başlatmış olacağız'' dedi.

İstanbul Finans Merkezi 2022'de tamam!

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi İstanbul Finans Merkezi Daire Başkanı Dr. Serkan Yüksel, "İstanbul’da finans alanında bir hikaye yaratmak istiyoruz. Finansal teknoloji çok yeni bir kavram" diye konuştu...

Murat Uysal: TCMB olarak İstanbul Finans Merkezi'nde yer alacağız!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal, "İstanbul Finans Merkezi'nde bizim yerimiz var, orada binamız yapılacak, bununla ilgili çalışmalar devam ediyor. Buranın tamamlanması halinde taşınma süreci gerçekleşebilir" dedi...

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde İstanbul Finans Merkezi dairesi kuruldu!

Üçte birlik kısmı Türkiye Varlık Fonu’na devredilen İstanbul Finans Merkezi projesine Ankara el attı. Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi’nin altına İstanbul Finans Merkezi Daire Başkanlığı kuruldu...

İstanbul Finans Merkezi İstanbul için bir milat olacak!

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, İstanbul Finans Merkezi'nin hızlıca devreye alınmasıyla İstanbul'un bir miladı olacağını söyledi.

İstanbul’u finans merkezi yapacak 5M!

Cushman & Wakefield Yönetici Ortağı Tuğra Gönden’in İstanbul Finans Merkezi projesiyle ilgili yazı kaleme aldı. İşte Tuğra Gönden'den "İstanbul’u finans merkezi yapacak 5M" ...

ICBC, İstanbul Finans Merkezi'ne mi geliyor?

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Aşan, ICBC yöneticilerini ağırladı. Yapılan görüşmede İstanbul Finans Merkezi'nin imkanlarının da ICBC yetkilileriyle değerlendirildiği öğrenildi...

istanbul finans merkezi ne zaman açılacak

istanbul finans merkezi ne zaman açılacak istanbul finans merkezi ne zaman açılacak

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, İstanbul Finans Merkezi (İFM) ile ilgili bütün sorunların halledildiğini kaydetti. Aşan, “Yeni ihaleleri de yaptık ve geçen hafta itibarıyla inşaatlar başta olduğundan çok daha hızlı başlamış durumda. 2020’nin sonunda bitirmiş olacağız. 2022’nin ilk çeyreğinde de taşınmaları başlatmış olacağız.“ şeklinde konuştu.

Star Gazetesi'nde yer alan habere göre; Global İletişim Ortağı olduğu 4. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nde konuşan Göksel Aşan, bürokrasiyi ellerinden geldiği kadar kaldırmaya çalıştıklarını ve fırsatları hayata geçirmek için önemli bir kanal oluşturduklarını kaydetti.
 
İstanbul Finans Merkezi ile ilgili açıklamalar yapan Aşan, Ankara’dan İstanbul’a taşınmak istemeyen bürokrasi nedeniyle İFM projesine ayak direyenler bulunduğunu ifade etti.
 
Türkiye’nin gelecek 10 yıl içindeki en önemli projesinin İFM olduğunu sözlerine ekleyen Aşan, şu ifadeleri kullandı:
 
“Biz oraya...