konut kredilerinde faiz artışı

konut kredilerinde faiz artışı

Mehmet Canıtatlı Yeni Akit Gazetesi'ndeki bugünki köşesinde Faize geçit vermeyenler hem kazanıyor hem kazandırıyor başlıklı yazısını kaleme aldı. Piyasadaki belirsizliğe karşı tedbir alınıp konutlarda kampanya başlatıldı...

Tüketicilere kötü haber! Konut kredisi faiz oranları yükselecek!

Bomba! Bomba! Bomba! Bankalar mortgage kredilerinde faiz oranlarını yükseltmeye hazırlanıyor. İlk faiz yükseliş haberleri önümüzdeki günlerde gelecek. Tüketiciler şimdiden hazırlanın! Hesabınızı bu habere göre yapın!

Konut kredilerinde faiz indirimi yapılacak mı?

İpotekli ilk el ev satışları Mayıs 2021'de 3 binden düşük seyretti. Geçen yılki gibi düşük faiz oranlı konut kredisinin vakti geldi mi?

Konut kredilerinde faizler yükseldi!

Piyasa faizlerinden Merkez Bankası’nın örtülü faiz artışına anında tepki geldi. Fonlama maliyeti 200 baz puandan fazla artınca, faizlerde dipten çıkış hızlandı. İhtiyaç kredilerinde faizler yıllık yüzde 18’i geçti, konut kredilerinde yüzde 13’e dayandı.

Yüksek faiz oranlı konut kredilerinde yapılandırma olacak mı?

Konut kredisi yapılandırma işlemi, mevcut faiz oranlarına göre daha yüksek oranlardan kredi çeken vatandaşların merakla beklediği konulardan. Peki konut kredilerinde yapılandırma olacak mı?

Konut kredilerinde koşullar değişti!

Kamu bankaları tarafından başlatılan düşük faiz oranlı konut kredilerinde 12 aya kadar ödemesiz dönem uygulaması sona erdi. İkinci elde de yeni düzenlemeler yapıldı...

Yüksek faizli konut kredilerinde yapılandırma olacak mı?

Kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarını 0.64'e düşürmesiyle önceden konut kredisi çeken vatandaşlar yapılandırma olup olmayacağını araştırmaya başladı. Peki konut kredilerinde yapılandırma olacak mı? İşte detaylar...

Konut kredisi faiz oranlarında son durum Haziran 2020!

Konut kredilerinde faiz oranlarında rekor indirim yapıldı. Peki konut alacakların merak ettiği düşük faiz oranlı ve 12 ay geri ödemesiz konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu? İşte bankaların konut kredisi faiz oranları...

Konut kredilerinde faiz oranları kaç oldu? 

Ev almak isteyen vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri de konut kredisi faiz oranları. Peki konut kredilerinde faiz oranları kaç oldu? 

Konut kredilerinde güncel faiz oranları kaç oldu? 

Banka kredi faiz oranlarında yeni bir indirim kararı geçtiğimiz hafta Yapı Kredi tarafından açıklandı. Peki konut kredilerinde güncel faiz oranları kaç oldu? 

Konut kredilerinde faiz oranları ne oldu?

Bankaların konut kredisi faiz oranları ile ilgili gerçekleştirdikleri açıklamalar, ev sahibi olmak isteyenler tarafından ilgiyle takip ediliyor. Peki konut kredisi faiz oranları ne oldu? Bankaların konut kredisi faiz oranları ne kadar? İşte merak edilen konut kredisi faiz oranları...

14 Ekim güncel konut kredisi faiz oranları ne durumda?

Kredilerde faiz indirimi kampanyası özellikle konut kredilerinde çok talep gördü. Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank’ın başlattığı kredi faiz indirimlerine özel bankalar da katılmıştı.  Peki güncel oranları ile 14 Ekim tarihli kredi faizlerinde son durum ne?

Osman Arslan: Konut kredilerinde aşağı yönlü düzenlemeler yapıldı!

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Halkbank'ın, Merkez Bankasının Temmuz ve Eylül aylarındaki indirim kararlarının hemen ardından kredi faiz oranlarında güncellemelere giden ilk bankalar arasında yer aldığını, konut kredilerinde aşağı yönlü düzenlemeler gerçekleştirildiğini söyledi.

Konut kredisi faiz oranları ne kadar?

Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararı almasından sonra, konut kredilerinde de art arda indirimler yapıldı. Peki konut kredisi faiz oranları ne kadar?

Konut kredilerinde faiz indirimi devam ediyor! 

Merkez Bankası'nın son toplantısında 325 baz puan faiz indirimine gitmesiyle konut kredi faizlerinde düşüşler başladı. Özel bankalar da konut kredi faizlerinde indirime gitti...

konut kredilerinde faiz artışı Haberi

konut kredilerinde faiz artışı

Evde huzur olmazsa işte de huzur olmazmış. Aynı şeyi ekonomiye uyarladığımızda, huzurun ilk bozulduğu sektörün gayrimenkul olduğunu söylemek mümkün. Konut üreten firmalar, geçen hafta konut kredi faizlerinde yaşanan artış ve piyasadaki belirsizliğe karşı tedbirlerini hemen aldı ve kampanyalar başlattı. Bugünlerde öne çıkan 4 tercih var. 


1-Firmalar ilk adımda müşteriler için yüzde 1 seviyesinde olan psikolojik sınırı kendi iç finansmanları ile aşıyor. 

2- Bankalarla anlaşıp faiz oranını bir süre de olsa sabitleme yoluna gidenler var. 

3- Esnek ödeme planları yeniden gündeme getirenlerin sayısı artıyor. 

4- Senetli alım-satım tercihi üzerinde çalışma yapan firmalar da var. 

Bu konuda ilk adımı Ege Group, Dumankaya İnşaat, Gül Yapı, SOYAK, Yeşil İnşaat (İnnovia Projeleri) attı. Eminevim Grubu ise müşterilerini yıllardır faizsiz sistemle ev sahibi yapıyor. 

İnşaat üreticilerine kulak kabarttığımızda onlar kârlarından...