Konut kredisi ekspertiz raporu ücreti

Konut kredisi ekspertiz raporu ücreti

Posta Gazetesi yazarlarından Tamer Heper bugünkü köşe yazısında okuyucularından birinin sormuş olduğu soruya yanıt olarak Konut kredisi ekspertiz ücretinin iadesi konusuna değindi..

Konut kredisi ekspertiz raporu itiraz!

Konut kredisi ekspertiz raporu, gayrimenkulün değer tespiti için banka tarafından isteniyor. Eğer banka rapor sonucunda yüklü miktarda ücret istiyorsa itiraz hakkı bulunuyor.

Konut kredisi ekspertiz raporu sorgulama!

Konut kredisiyle ev almak için evin ekspertiz sürecine girmesi gerekiyor. Peki ekspertiz süreci nasıl başlıyor? Nasıl sorgulanır? işte tüm merak edilenler...

TEB’den peşinat gerektirmeyen konut kredisi!

TEB yüzde 100 konut kredisi ürünü dahilinde konutun ekspertiz değerinin tamamına peşinat gerekmeksizin konut kredisi kullandırıyor...

QNB Finansbank'tan yüzde 100 konut kredisi!

QNB Finansbank konutun ekspertiz değerinin tamamına 15 yıl vadeye kadar konut kredisi kullandırıyor...

Peşinatsız konut kredisi detayları!

Akbank peşinatı olmayan müşterileri için konutun ekspertiz değerinin tamamına kadar konut kredisi kullandırıyor. İşte Akbank’ın peşinatsız konut kredisi ürünü detayları…

Akbank’tan peşinatsız konut kredisi!

Akbank Peşinatsız Konut Kredisi ürünü kapsamında konutun ekspertiz değerinin tamamına kadar peşinat gerekmeksizin kredi kullandırıyor…

QNB Finansbank evini değiştiren konut kredisi!

QNB Finansbank Evini Değiştiren Konut Kredisi ürünü dahilinde eski konutun satılmasını beklemeden yeni konut için ekspertiz değerinin tamamına konut kredisi kullandırıyor...

TEB yüzde 100 konut kredisi faiz oranları!

TEB yüzde 100 Konut Kredisi ürünü kapsamında konutun ekspertiz değerinin tamamına kadar konut kredisi kullandırıyor.

Ne kadar konut kredisi kullanabilirim?

Konut kredisi kullanmak için bankaya başvurduğunda istenilen tutarda konut kredisi verilmeyebilir. Konut kredisinin miktarını kişinin gelir durumunun uygun olması olması ve kredi kullanılacak konutun ekspertiz değeri belirler.

TEB’den konutun tamamına konut kredisi fırsatı!

TEB ‘yüzde 100 Konut Kredisi’ ürünü dahilinde konutun ekspertiz değerinin tamamına kadar konut kredisi kullandırıyor…

Konut kredisi evin değerinin yüzde kaçına kadar veriliyor?

Bankalar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kararı gereğince konutun ekspertiz değerinin en fazla yüzde 80’ine kadar konut kredisi kullandırabilir.

QNB Finansbank'tan evini değiştirene konut kredisi!

QNB Finansbank Evini Değiştiren Konut Kredisi ile hali hazırdaki evin satılmasını beklemeden satın alınacak evin ekspertiz değerinin %100’üne kadar konut kredisi imkanı sunuyor..

Yargıtay'dan konut kredisi dosya masrafı iadesine ilişkin karar!

Yargıtay'dan konut kredisi dosya masrafı iadesi alan tüketicileri ilgilendiren karar geldi. Karar gereğince ekspertiz ücretleri iade edilmeyecek..

Konut kredisi ekspertiz raporu ücreti

Konut kredisi ekspertiz raporu ücreti Konut kredisi ekspertiz raporu ücreti

Bankadan konut kredisi kullandım. Benden 625 TL ekspertiz ücreti kestiler. Bunun iadesi için hakem heyetine başvurdum. Hakem heyeti, ücretin reddine, verilen ücretin faturasının tarafıma verilmesine karar verdi. Bankaya başvurdum ama faturayı elde edemedim. Bu paranın faturasını nasıl temin edeceğim? • S.Y. 


Tüketici hakem heyetleri kararları icra konusu yapılabilecek kararlardandır. Ancak kararlara itiriz mümkündür. Okuyucumun anlattığı olayda okuyucumun menfaati faturayı temin etmekten çok verdiği parayı geri almaktır. 

Bu nedenle her ne kadar hakem heyeti kararları icra konusu yapılabilirse de itirazı mümkün olduğu için okuyucumun bu hakkmı kullanmasında yarar vardır. 

Hakem heyeti kararlarına karşı, kararın tebliğinden itibaren 15 gün içinde tüketici mahkemesinde itiraz mümkündür. Bu itirazlar mahkemece sonuca bağlanır ve verilen kararlar da kesindir. 

Yargıtay'a gönderme imkanı yoktur. 


Bu işin işlem yönü. Bir de işin hukuki...