Okmeydanı dönüşüm

Okmeydanı dönüşüm

İBB, KİPTAŞ ve Beyoğlu Belediyesi iş birliğinde hayata geçirilen Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi'nin 1. etabında konutlar hak sahiplerine teslim edildi. 

Okmeydanı'nda dönüşüm başlıyor!

Okmeydanı’nda esnaf ziyaretinde bulunan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan "Vatandaş tapusunu alınca artık yerine sahip çıkmaya başladı. Caddenin havası değişti. İnşallah yakında dönüşüme de başlayacağız," dedi

Okmeydanı dönüşüm istiyor!

Park, okul, otopark gibi sosyal donatı alanlarının olmayışından şikâyet eden vatandaşlar, “Okmeydanı’nda yaşadığımızı söylediğimiz zaman herkes bize acınası bir şekilde bakıyor. Ne gerekiyorsa biran önce yapalım biz dönüşüm için hazırız” dedi.

Ahmet Misbah Demircan: Okmeydanı İstanbul'un en gözde merkezi olacak!

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan' ın ilk tapularını dağıttığı Okmeydanı için hazırlanan planları Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan tanıttı. Demircan 'Okmeydanı İstanbul'un en gözde merkezi olacak' dedi...

Ahmet Demircan: Ek ödeme yapılmadan daireye daire verilecek!

Okmeydanı'nda vatandaşlarla bir araya gelen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan "Eğer vatandaş isterse kentsel dönüşümde herkesin dairesine daire verilecek. Üstelik hiçbir ek ödeme yapılmayacak" dedi...

Okmeydanı 10 yılda dönüşecek!

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan: Okmeydanı 10 yılda dönüşecek. Bu dönüşümde Afet Yasası işimize geliyor" dedi...

Okmeydanı’nın dönüşüm planı ve projesi hazır!

İstanbul’un merkezindeki Okmeydanı’nın dönüşüm planı ve projesi hazır. 4 mahalleyi ilgilendiren projede mevcut imar hakkından daha fazla verilerek, fazla kısım yeni dairenin finansmanını karşılayacak

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi'nde yeni gelişme!

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi'nde çalışmalar hızla tamamlanıyor. Proje kapsamında iş yeri sahipleriyle uzlaşmalar başlarken, hak sahipleri için kira yardımı ve kiracılar için taşınma desteği ödemeleri başladı...

Okmeydanı kentsel dönüşüm çalışmalarında gerginlik!

Okmeydanı'nda kentsel dönüşüm projesinde evlerini tahliye etmek isteyen vatandaşlara silah çekildiği iddia edildi

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm 1. Etap'ta anahtar teslimi yapıldı!

İBB, KİPTAŞ ve Beyoğlu Belediyesi iş birliğinde hayata geçirilen Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi'nin 1. etabında konutlar hak sahiplerine teslim edildi. 

Haydar Ali Yıldız'dan Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Ofisi'ne ziyaret!

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Fetihtepe Mahallesindki Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Ofisi’ni ziyaret etti ve çalışmalara ilişkin bilgi aldı. 

Okmeydanı'nda kentsel dönüşüm için ilk kazma yıl sonunda vurulacak!

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi’nin başlatılacağı Fetihtepe Mahallesine ziyarette bulunan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, vatandaşların projeye ilişkin sorularını cevapladı. 

Haydar Alî Yıldız: Deprem odaklı kentsel dönüşüm esasıyla hareket edeceğiz!

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Beyoğlu'na dair tüm merak edilen konuları cevaplandırdı. Yıldız, "Deprem odaklı kentsel dönüşüm esasıyla hareket edeceğiz. Okmeydanı, Tarlabaşı, Dolapdere’de kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor." dedi...

Beyoğlu’na kentsel dönüşüm müjdesi!

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile birlikte Okmeydanı sakinleriyle bir araya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Okmeydanı’nda merakla beklenen kentsel dönüşümün müjdesini verdi.

Okmeydanı’nda kentsel dönüşüm rızaya dayalı yapılacak!

AK Parti Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Haydar Ali Yıldız, Okmeydanı’nda kentsel dönüşümün rızaya dayalı olarak gerçekleştirileceğini ifade etti. 

Okmeydanı Büyük Dönüşüm Projesi’nde 1. Etap kuraları çekildi!

Piyalepaşa’dan startı verilen Okmeydanı Büyük Dönüşüm Projesi’nin 1.Etap Daire Kura Çekimi Töreni gerçekleştirildi.

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi'nde son durum!

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, startı verilen Okmeydanı Dönüşüm Projesi kapsamında 2950’nolu adada bulunan hak sahipleri bir araya geldi. Vatandaşların sorularını yanıtlandıran Demircan, proje hakkında bilgiler verdi.

10 soruda Okmeydanı kentsel dönüşüm projesi!

Okmeydanı’nı sağlıklı bir yaşam alanına dönüştürmek adına planlanan ve hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesi kapsamında 50 yıllık mülkiyet sorunu çözüme kavuşuyor. İşte, 10 soruda Okmeydanı kentsel dönüşüm projesi... 

Okmeydanı'ndaki dönüşüm infografikle anlatıldı!

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi, infografik filimle anlatıldı.İnşaat çalışmalarının hızla devam ettiği proje için hazırlanan infografik, sosyal medyada büyük ilgi görüyor. 

Okmeydanı Dönüşüm projesine STK'lar sahip çıktı!

Okmeydanı’nda hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesine Sivil Toplum Kuruluşları da tam destek verdi. 

Okmeydanı dönüşüm Haberi

Okmeydanı dönüşüm

2006'da sürecine başlanan Okmeydanı kentsel dönüşüm çalışmalarında bugün ilk konutlar teslim edildi. Anahtar teslim törenine İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt ve Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız katıldı.

Binaların güçlü ve güvenilir hale getirilmesi amacıyla hayata geçirilen  Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi'nin 1. Etap anahtar teslim töreni yapıldı. Proje kapsamında 80 konut kentsel dönüşüm kapsamında hak sahibine teslim edilirken, 50 konut stok olarak kullanılacak. 

Törende konuşma yapan KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, şunları kaydetti: 

"Bugün İBB, Beyoğlu Belediyesi ve KİPTAŞ olarak deprem yönetmeliğine uygun ve üst sınıf malzeme kullanılarak inşa edilen Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi'nin 1. Etap konutlarını teslim ediyoruz.  

Projenin kapsamında olmamasına rağmen vatandaşların erişimine yönelik yol bakım çalışmaları gerçekleştirildi. 

Bu iş birlikleriyle afet odaklı...