01 / 02 / 2023

yeni gelişme

yeni gelişme

Türkiye'de sofraların en çok tüketilen ürünleri arasında zeytin var. Bu sene zeytin üreticisi az da olsa güldü. İşte konuyla ilgili detaylar...

Aile destek paketindeki 2 bin 852 TL'yi buna göre alıyorsunuz! Başvuranlar hemen tıklayıp beynine atsın

Aile destek paketi kapsamındaki başvurular ve ödemeler devam ediyor. Vatandaşlar ise başvuruların neye göre sonuçlandığını merak ediyor. İşte konuyla ilgili detaylar...

Altında resmen tarih verildi, baş döndüren trafikten yorulanlar buraya! Perşembe günü bu kadar olacak

Altın fiyatlarında yaşanan gelişmeler vatandaşları hayli meraklandırıyor. Altın bir gün yükselişe geçerken, diğer gün yeniden düşüş seyri gösteriyor. Altın fiyatlarında bir tarih verildi. İşte o tarih hakkındaki tüm detaylar...

Asgari ücrette 9 bin 900 TL sesleri! Herkes tek bir detaya odaklandı, mutlaka bakın

Asgari ücret zam görüşmelerinin yaklaşmasıyla birlikte vatandaşları da merak sardı. Asgari ücret konusunda ortaya atılan son iddia ise herkesin yüzünü güldürecek cinsten...

Hep emekli promosyonu olacak değil! ING Bank'tan flaş altın açıklaması! Bakanlar kazanır

Son günlerde genelde emekli promosyonlarıyla ilgili açıklamada bulunan ING Bank bu sefer başka bir konu ile gündemde. Ünlü bankadan altın fiyatlarıyla ilgili tahmin geldi. Gelin tahminle ilgili detaylara hep birlikte bakalım...

7 bin 500 TL deniliyordu! Asgari ücretle ilgili flaş açıklama, çıta hayli yükseldi

Asgari ücretin ocak ayında 7 bin 500 TL olacağı iddiasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları bir hayli dikkat çekti.

Ziraat, Halkbank, Vakıfbank, Yapı Kredi ya da İş Bankası... Kredi çekecekler dikkat, değişti

Türkiye'nin önde gelen bankalarından kredi çekmeye hazırlanan vatandaşlarla ilgili çok önemli bir haber geldi. Resmi Gazete'de yayımlanan yeni yürürlüğe göre ticari kredilerle ilgili değişiklik gerçekleştirildi.

Emekli promosyonunda son dakika haberleri peş peşe geliyor! ING Bank da açıklama yaptı

Emekli promosyonu konusunda yaşanan son dakika gelişmeleri art arda patlamaya başladı. ING Bank da emekli promosyonuyla ilgili bir açıklama gerçekleştirdi.

Ziraat Bankası'ndan tüm müşterilerine promosyon gibi hediye! Almak için elinizi çabuk tutun

Ziraat Bankası tarafından tüm müşterilere yönelik düzenlenen yeni kampanyanın detayları duyuruldu. Fakat kampanyaya katılabilmek için acilen yapmanız gerekenler var. İşte detaylar...

Altında herkesi şaşırtan son dakika gelişmesi! Dibi gördü ama yükseleceği tarih de net

Altın fiyatlarında herkesi meraklandıran son dakika gelişmesi yaşanıyor. Altın fiyatlarının dibi görmesinin ardından yeniden yükseleceği tarihe ilişkin net bir iddia ortaya atıldı.

GSS prim borcu olanlar bunu beklemiyordu! Yeni gelişme duyuruldu! 2023 yılının sonuna kadar…

GSS (Genel Sağlık Sigortası) ve Bağ-Kur prim borçluları için yeni bir gelişme duyuruldu. İşte detaylar!

8500 TL olan asgari ücretle ilgili bir flaş gelişme daha! Cumhurbaşkanı söyledi

Geçtiğimiz günlerde 8500 TL'ye yükseltildiği açıklanan yeni asgari ücret hakkında yeni bir gelişme daha yaşandı. Gelişmeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu.

Halkalı-Havalimanı Metro Hattı’nda önemli gelişme!

Halkalı ile İstanbul Havalimanı Metro Hattı inşaatında çok önemli bir gelişme yaşandı. Halkalı-İstanbul Havalimanı Metro Hattı’nın depo sahası hizmete açıldı.

EYT hakkında bomba gelişme! EYT'den sonra emekli olacak herkes bu haberi okusun

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarla ilgili yapılacak düzenlemede bomba bir gelişme yaşandı. İşveren tarafından yapılan açıklamada, EYT'den sonra ermekli olacak vatandaşlarla ilgili önemli bir detaya yer verildi.

Asgari ücrette flaş gelişme! Hiç kimse bunu beklemiyordu

Asgari ücret görüşmeleri için maraton 7 Aralık'ta başlıyor. Asgari ücretin ne kadar olacağı merak edilirken, yaşanan bir gelişme büyük yankı uyandırdı.

Borsaya yatırım yapanları havalara uçuran gelişme!

Avro Bölgesi'nde enflasyon artış hızının yavaşladığına işaret eden analistler, bu gelişme sonrası Avrupa Merkez Bankası (ECB) yetkililerinden gelecek açıklamaların takip edileceğini söyledi.

Memur ve emekli zammında flaş gelişme! İşte yeni maaş tablosu

Memur ve emekli maaşlarıyla ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Merkez Bankası, yıl sonu enflasyon beklentisini yüzde 68,02 olarak güncellerken, bu rakama refah payı eklenmeden memur ve emeklinin zamlı maaşları hesaplaması yapıldı. İşte tüm detaylar...

EYT'de flaş gelişme! 18 ay detayı heyecanlandırdı

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için flaş gelişme. EYT'lilerle ilgili yeni bir detay ortaya çıktı. İşte tüm ayrıntılar...

Emeklilik bekleyenleri kurtaracak gelişme! Bu fırsat kaçmaz

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili flaş gelişme yaşanıyor. Emeklilik bekleyenleri kurtaracak bir detay ortaya çıktı. İşte tüm detaylar...

Bu hafta takip edilmesi gereken 5 kritik gelişme!

Bu hafta takip edilmesi gereken 5 kritik gelişme! İşte haftaya başlamak için bilmeniz gerekenler...

Ev fiyatlarıyla ilgili bomba gelişme! Fiyatlarda düşme oldu hemen bakın acil bakın

Herkesin gözü kulağı ev fiyatlarından gelecek haberlerde. İngiltere'de ev fiyatlarıyla ilgili ise bomba bir gelişme yaşandı. Olayın detayları haberimizde...

Emekli promosyonlarında yeni gelişme! Ödeme miktarları yükseltilecek

Emeklilerin promosyon ödemeleri için beklediği gün geldi. 19 banka tarafından emekliler için verilen promosyonlarda taban tutarları 1 Kasım Salı gününden itibaren artırılacak. Bankaların yeni kampanyalarını da önümüzdeki günlerde duyurulacak.

Kritik gelişme... Euro yatırımcıları sadece sizi ilgilendiriyor! Euro bugün ne kadar olacak? Hemen bakın

Bugün, tüm gözler küresel piyasalarda Euro Bölgesi'nde açıklanacak eylül ayı enflasyon verilerine çevrildi. Kritik gelişme sonrası yatırımcılar euro/TL kurunun ne kadar olacağını merak ediyor. 19 Ekim 2022 euro kuru son dakika.

yeni gelişme Haberi

yeni gelişme

Ülkemizde kahvaltıların vazgeçilmezleri arasında zeytin yer alıyor. Üstelik sadece kahvaltılarda değil yemeklerde  ve mezelerde de sıklıkla kullanılan zeytin, son gelen zamlardan nasibini alan ürünler arasında yer aldı. 

GÖZLER AĞAÇLARDAYDI

Bu sene zeytin fiyatlarının ne kadar olacağı merak edilirken, hem vatandaşın hem de üreticilerin gözü kulağı ağaçlardaki verimlilikteydi. Fakat çiftçilerin korktuğu olmadı ve haberler güzel geldi. 


 

Sofralık zeytinlerin toplanmasıyla başlayan 2022-2023 hasat döneminde kasım ayının sonuna doğru yağlık zeytinlerin hasadına geçilecek.

Zeytin ve zeytinyağının üretiminde kalite ve verim için gereken iklim şartları, sıcaklık ve yağış durumunun uygunluğu sayesinde bu sezon ağaçlardaki tane tutumu fazla. Bu nedenle de Edremit Körfezi'nde geçen sezon 20 bin ton olan zeytinyağı üretiminin 30-35 bin tona ulaşacağı tahmin ediliyor.

Edremit Körfezi Zeytin ve Zeytinyağı Üreticileri Federasyonu Başkanı Mehmet Hakkı Semerci, AA...