27 / 05 / 2022

Zafer Akçasu kimdir?

Zafer Akçasu kimdir?

Rönesans Holding’in Genel Müdürü olarak görev yapan Zafer Akçasu kimdir? Zafer Akçasu ne zamandan beri Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı? Zafer Akçasu, bugüne kadar hangi işlere imza attı?Zafer Akçasu kimdir?

Zafer Akçasu, 1991 yılında ODTÜ Matematik bölümünden mezun olmuştur. 1991-1993 yılları arasında T.C.Ziraat Bankası A.Ş.’de uzman olarak iş yaşamına başlamış, 1993-2006 yılları arasında Tekstilbank A.Ş.’de sırasıyla Pazarlama Uzmanı, Ümraniye Şube Müdürü, Yatırım Bankacılığı Bölüm Başkanlığı, Necatibey Şube Müdürü ve  Ankara  Şube Müdürü olarak görev yapmıştır. 


2006 yılında Rönesans Grubu’na katılan Zafer Akçasu, 2006-2012 arasında Kurumsal Hizmetler Grup Başkanlığı’nı yürütmüş olup halihazırda Rönesans Holding’in Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. 


Rönesans Gayrimenkul

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. (RGY), Rönesans Grubu'nun ticari gayrimenkul geliştirme ve yatırım şirketidir. Şirket, Grubun 18 yılı aşkın inşaat deneyimini 11 yıllık gayrimenkul deneyimi ile birleştirerek toplam kiralanabilir alan bazında Türkiye'nin ve Rusya'nın önde gelen ticari gayrimenkul oyuncularından biri haline gelmiştir. 


Rönesans Gayrimenkul'ün mevcut portföyünde, hali hazırda faaliyette olan 18 gayrimenkul, geliştirme sürecinin muhtelif safhalarında bulunan 14 ticari gayrimenkul projesi ve ileride geliştirmeye müsait 5 arsa olmak üzere toplam 37 gayrimenkul bulunmaktadır. Şirketin kira geliri getiren gayrimenkulleri, Türkiye'nin değişik şehirlerinde on adet alışveriş merkezi (AVM) ve bir ofis, Rusya'nın St. Petersburg şehrinde dört ofis binası ile otel, ofis ve AVM'den oluşan bir karma proje ve Rusya'nın Surgut ve Novosibirsk şehrindeki bir alışveriş merkezini kapsamaktadır.


Entegre bir iş modelini benimsemiş olan Rönesans Gayrimenkul, gayrimenkul geliştirme sürecinin tüm aşamalarında faaliyet göstermektedir. Şirket, ayrıca, bağlı ortaklıkları vasıtasıyla geliştirdiği gayrimenkullerin kiralama ve yönetimini de aktif olarak üstlenmektedir. Bugüne kadar Türkiye'de AVM'lere, Rusya'da ise ofis yatırımlarına odaklanan Rönesans Gayrimenkul, son dönemde Türkiye'de ofis, Rusya'da ise AVM projeleri geliştirmeye başlamıştır.