Karabağlar imar planı 2015

Karabağlar imar planı 2015

MODEKO İş Merkezi'nde düzenlenen kahvaltıda bölge esnafıyla bir araya geldi. Esnafın sorunlarını dinleyen ve projelerini açıklayan Başkan Selvitopu, hedeflerinin gelişen, dönüşen, geleceğin Karabağlar'ını yaratmak olduğunu söyledi

İzmir Karabağlar'da 3 mahallenin imar planı değişti!

İzmir Karabağlar'a bağlı 3 mahallenin imar planlarında değişiklik yapılarak 2.5 emsal ve 15 kat yapılaşma koşulunu 2.4 emsal ve 7 kat olmasına karar verildi.

TOKİ'nin İzmir Karabağlar'daki inşaatına tepki! 

TOKİ tarafından İzmir Karabağlar'da hayata geçirilen ancak imar planı bulunmayan projesinin yapım ihalesi yargı kararı sonucu iptal edildi. 

İzmir Karabağlar'da imar planlama süreci hızlandı!

Karabağlar Belediyesi, revizyon imar planlama süreci için Türkiye Mimar ve Mühendis Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı bazı odalarla görüş alışverişi yaptı. 

Avcılar Yeşilkent Mahallesi imar planına kavuşuyor!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Avcılar Yeşilkent Mahallesi’nde 1/5000 ölçekli imar planını hayata geçiriyor.

Avcılar’da imar plan notu değişikliğine İBB'den onay!

Silivri depreminden sonra hızla Avcılar Belediye Meclis toplantısında oy birliği ile kabul ediip İBB Meclisine gönderilen imar plan notu değişikliği dünkü meclis toplantısında onaylandı.

Karabağlar'a yeni imar planı: Vatandaşlar itiraz ediyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Karabağlar ilçesi için yedinci imar planını yayınladı. Planlama yapılırken kendilerine danışılmayan Karabağlılar, yeni plana da itiraz ediyor.

İzmir Karabağlar'daki imar planı davasında Mimarlar Odası haklı bulundu!

İzmir’in Karabağlar ilçesinde olan bazı plan notlarının şehircilik ilkeleri, planlama esasları ve kamu yararına aykırı olması sebebiyle İzmir 3. İdare Mahkemesi’nce Mimarlar Odası haklı bulundu.

İstanbul Avcılar’da yeni imar planı değişikliği onaylandı!

İstanbul’un deprem tehlikesi açısından ilk sıralarda gelen ilçelerinden biri olan Avcılar’da yeni imar planı değişikliği onaylandı. Vatandaşlar hak kaybı yaşamadan evlerini yenileyebilecekler…

Kıbrıs'ın imar planı çalışmalarında sona yaklaşılıyor!

Kıbrıs Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar, Gazimağusa, Yeniboğaziçi , İskele imar Planı çalışmalarında gelinen son noktayı değerlendirdi. Zurnacılar, imar planı hazırlanırken bölgenin birçok faktörünün göz önüne alınması gerektiğini sözlerine ekledi.

Karabağlar'da mağdur arsa sahipleri 7 yıldır imar planı bekliyor!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karabağlar'da kamulaştırmadan yol yaptığı arsa sahiplerine tazminatlarını ödemedi. Bölgenin imar planı iptal edilince arsa sahipleri mağdur oldu.

Karabağlar'ın mülkiyet sorunu imar affıyla çözülüyor!

Karabağlar'da kentsel dönüşüm kapsamına alanına bölgenin tapu ve mülkiyet sorunu imar affı kapsamında çözülecek.

Bağcılar imar yolu ön projesine ilişkin imar planı tadilatı askıda!

Bağcılar İlçesi, İnönü Caddesi ile Bağcılar Asfaltı Caddesi arası imar yolu ön projesine ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli nazım ve uygulama imar planı tadilatı bugün askıda...

İzmir Karabağlar'a yüksek yoğunluklu yeni imar planı!

İzmir’in Karabağlar ilçesi için hazırlanan plan hayata geçirilir ise 2-3 katlı binaların yerini 15-20 katlı binalar alacak, nüfus 3 katına çıkacak.

Karabağlar imar planı 2015 Haberi

Karabağlar imar planı 2015

Toplantıya Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, MODEKO İş Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Demir, Karabağlar Belediyesi Meclis Üyesi Bülent Sözüpek, Karabağlar Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ceyhan Kayhan ile iş merkezinde dükkanları bulunan çok sayıda esnaf katıldı. 

İş merkezinde 266 işyeri ve çok sayıda esnafın bulunduğuna dikkat çeken MODEKO İş Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Demir, esnafın sorunlarına ilişkin Başkan Selvitopu'nu bilgilendirdi. Talep ve önerilerini de Başkan'a ileten Demir, "25 yıllık iş merkezimizi ziyaret eden ilk belediye başkanısınız, size teşekkür ediyorum. Ayrıca komşumuz olmanız bizleri mutlu etti" dedi.

Karabağlar'ın iç ulaşım sorunu var

Esnaf ve MODEKO yönetimine kahvaltı daveti için teşekkür eden Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, iş merkezinin taleplerini ve önerilerini değerlendireceklerini, kısa sürede de çözüm üreteceklerini söyledi. Karabağlar'ı yerinde değişen, dönüşen...