Sivas'a yeni mesire alanı müjdesi!

Sivas'a yeni mesire alanı müjdesi! Sivas'a yeni mesire alanı müjdesi!

Sivas halkının ihtiyaçlarım yakından bilen Belediye Başkam Sami Aydın, ilimizde bulunan mesire alanlarının tam anlamıyla ihtiyacı karşılamaması nedeniyle ek mesire alanları oluşturuyor.Sivas halkının ihtiyaçlarım yakından bilen Belediye Başkam Sami Aydın, ilimizde bulunan mesire alanlarının tam anlamıyla ihtiyacı karşılamaması nedeniyle ek mesire alanları oluşturuyor. 


Çalışmalar kapsamında Maliye ile yapılan protokol neticesinde Sivas Belediyesi'ne geçen Maliye Parkı'nda incelemelerde bulunan Başkan Aydın, Belediye Başkan Yardımcıları Abdurrahim Ceyhan, Hasan Karaman ve ilgili birim müdürleri yapılması planlanan proje hakkında fikir alışverişinde bulundu. 


30 dönüm arazi üzerine kurulan Maliye Parkı; Kılavuz Mahallesi,  TOKİ  ve Organize Sanayi Bölgesi için Paşafabrikası'na alternatif olacak. Sivas'ın önemli projelerinden biri olarak hayata geçirilmesi planlanan Maliye Parkı 2015 yılı içerisinde Sivas halkının hizmetine sunulacak. 


Belediye Başkam Sami Aydın, "Organize Sanayi yolu üzerinde bulunan Maliye Ormanı içerisindeyiz. Bu alanı Sivas Belediyesi'ne halkın kullanımı amacıyla tahsis edilmesini istedik. Maliye de talebimize duyarsız kalmayarak alanı Sivas Belediyesi'ne tahsis etti. 30 dönümlük arazide şu anda incelemede bulunuyoruz. Güzel bir dokusu var, manzarası hakim tepenin üzerinde. Hem Kılavuz Mahallesi hem Organize Sanayi hem de TOKÎ'ler için Paşabahçe'nin alternatifi olacak bir mesire alam şeklinde, bu bölgeyi düzenlemeyi planlıyoruz. Şu an projelerimizi hazırladık, bir hafta içerisinde çahşmalarımıza başlayacağız. Hedefimiz bu sene içerisinde bu alam Sivas halkının kullanımına sunmak. 


Burasının Sivas halkına ve Organize Sanayi Bölgesi'ne hizmet edecek ayrıcalıklı bir bölge olacağını düşünüyoruz" dedi. 


Anayurt