İzmir deprem evleri

İzmir deprem evleri

İzmir'de depremde evini kaybeden vatandaşlar için yapılacak ev projesi meclis gündemine taşındı. İYİ Parti'li Çıray, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

İzmir'de depremzede konutları TBMM gündeminde!

İzmir'de depremzedeler için yapılacak konutlar meclis gündemine taşındı. CHP'li Serter, konuyla  ilgili soru önergesi hazırladı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'de depremzede evlerinin temelini atacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın İzmir’de olması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın depremzedeler için yapılacak konutların temel atma törenine katılacak.

Murat Kurum'dan müjde! Bir yıl içerisinde teslim edilecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir'de inşa edilen konutların, bir yıl içerisinde hak sahiplerine teslim edileceğini açıkladı.

İzmir’de depremzedeler 3 bin konutluk proje!

İzmir’de depremzedeler için yapılması planlanan 3 bin konutluk projede, sosyal ve kültürel tesislerin yanı sıra okul, cami ve bir de millet bahçesi bulunuyor.

İzmir'deki deprem konutlarının inşaatında son durum ne?

İzmir'de 30 Ekim tarihinde Seferihisar açıklarında büyük yıkıma neden olan 6,6 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti. Depremin ardından evleri hasar gören vatandaşlar için yapılan deprem konutlarının inşaatı hız kesmiyor...

İzmirli depremzedeler kentsel dönüşüm için destek bekliyor!

İzmir depreminde evleri hasar gören depremzedeler, kentsel dönüşüm kredisi faizlerinin düşürülmesini talep ediyor.

TMMOB’dan Bayraklı deprem konutlarına dava!

İzmir depreminde evleri hasar görenler için yapılacak konutlar için belirlenen Bayraklı’daki 375 hektarlık rezerv alanın imar planlarının kabul edilmesi sonrasında TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu yapılaşma için alanın bir bölümündeki sit statüsünün kaldırılmasına dava açtı.

Elazığ ve Malatya'da deprem evleri teslim edildi!

Mülki İdare Amirlerine Yönelik Afet Yönetimi Eğitimi programında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ ve Malatya'da biten konutlar sahiplerine teslim edildiğini açıkladı.

Ahmet Akın'dan fay yasası tepkisi!

İzmir deprem bölgesinde incelemeler yapan CHP Enerji ve Alt Yapıdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, yıllardır sözü verilen ‘Fay Yasası’nın halen meclis gündemine getirilmemesine, bu konuda verilen 58 araştırma önergesinin reddedilmesine tepki gösterdi.

Türkiye’nin Arnavutluk'ta inşa ettiği deprem evleri bu yıl tamamlanacak!

Arnavutluk Yeniden İnşa Bakanı Arben Ahmetaj, ülkede geçen yıl yaşanan deprem sonrasında 500 konut inşa etme taahhüdünü hayata geçiren Türkiye’ye teşekkür etti. Ahmetaj, Kurbin Belediyesi’ne bağlı Laç bölgesinde 500 konutun inşasının devam ettiği alanda incelemeler yaptı. 

Arnavutluk'taki deprem evleri 2021'de tamam!

Türkiye'nin Tiran Büyükelçisi Murat Ahmet Yörük, Arnavutluk'ta geçen yıl yaşanan deprem sonrasında inşa edilecek konutların devam eden çalışmalarını inceledi.

Burdur 100.Yıl Karakolu taşınıyor!

Burdur Bozkurt Mahallesi (Deprem Evleri)’nde kentsel dönüşüm projesi ile TOKİ konutları yapılması kararının ardından, 100.Yıl Karakolu'nun taşınmasına karar verildi.

İzmir İncity Evleri satılık daire!

İzmir İncity Evleri satılık daire fiyatları 239 bin TL'den başlıyor. Folkart Yapı imzası taşıyan Folkart İncity projesinde dairelerin yanı sıra dükkanlar da yer alıyor...

TOKİ Burdur Deprem Evleri'ndeki dönüşüm ihale aşamasında!

AK Parti Burdur Milletvekili Çevre Komisyonu Katip Üyesi, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi Bayram Özçelik, yazılı bir açıklama yaparak Burdur ilinde kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu.

İzmir Bayraklı'nın yüzde 80'i acil dönüşüm bekliyor!

Bayraklı Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Çağlar Haspolat: "İzmir deprem bölgesi. Bayraklı'nın yüzde 80'i acilen kentsel dönüşüm bekliyor. " dedi.

Burdur deprem evlerini TOKİ yapacak!

Milletvekili Bayram Özçelik Sosyal Medya üzerinden yaptığı duyuru ile deprem evleri TOKİ'leri yapımı için proje alımı ihalesi yapılacağını müjdeledi

TOKİ İzmir Tire Evleri alt gelir başvurusu!

Toplamda 2 adet dairenin altgelir grubuna özel satışta olduğu projede taksitler 272 liradan başlıyor. TOKİ İzmir Tire Evleri alt gelir başvurusu 08 Ağustos'ta başlayacak.

İzmir deprem evleri Haberi

İzmir deprem evleri

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, İzmir'de depremde evini kaybeden vatandaşlar için yapılacak ev projesine ilişkin soru önergesi verdi. Tutdere, sorusunun Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yanıtlandırılmasını istedi.

İYİ Parti'li Çıray, ''30 Ekim 2020'de İzmir'de meydana gelen büyük depremde evleri ağır hasar alan veya yıkılan vatandaşlarımızın yeniden ev sahibi olabilmeleri ile ilgili süreçte birtakım hak kayıpları ve mağduriyetler yaşadıkları belirtilmektedir. Doğal afet kanunları çerçevesinde doğal afet nedeniyle zarar gören binalar 6306 Sayılı Kanun ile değerlendirilmekte, doğal afet nedeniyle yıkılan binalar ise 7269 Sayılı Kanun kapsamında değerlendirilmektedir. Şehir ve Çevrecilik Bakanlığı ile AFAD yetkililerinin mağdur olmuş depremzedeler ile yapmış oldukları görüşmelerde, vatandaşlara hiçbir hak kaybının olmayacağı, özellikle evleri yıkılan vatandaşlarımıza mağdur olmayacaklarının söylendiği belirtilmiştir. Bakanlığın projelerinde deprem mağduru vatandaşlarımıza iki...