Yemen kira muafiyeti

Yemen kira muafiyeti

Yıllardır devam eden çatışmalar nedeniyle sağlık sisteminin çöktüğü Yemen'de bir ay kira muafiyeti kampanyası başlatıldı.

Nurten Saydan'dan eczacılar için kira desteği çağrısı!

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan yaptığı açıklamada, "Bağ-Kur, SSK prim desteği, vergi indirimi ve muafiyeti, kira desteği gibi konular da mutlaka hayata geçirilmelidir" dedi.

Yemen'de Kovid-19 tedbirleri kapsamında bir ay kira muafiyeti kampanyası!

Yıllardır devam eden çatışmalar nedeniyle sağlık sisteminin çöktüğü Yemen'de bir ay kira muafiyeti kampanyası başlatıldı.

İşyeri kira gelir vergisi muafiyeti 2016!

Kira gelir vergisi, Gelir Vergisi Kanunu gereğince ödenen vergiler arasında yer alıyor. Kira geliri sınırı ev ve işyerleri için farklı tutarlarda belirleniyor. Peki, işyeri kira gelir vergisi muafiyeti 2016 nedir?

Kira kontratı damga vergisi muafiyeti!

Kira kontratı, taşınmaz mal kiralamalarında taraflar arasında imzalanıyor. Bu kontrat için belli durumlarda damga vergisi doğuyor. Peki, kira kontratı damga vergisi muafiyeti hangi durumlarda uygulanır? İşte yanıtı..

Kira gelir vergisi muafiyeti ne kadar?

Gelir Vergisi Kanunu gereğince mesken ve işyeri gibi taşınmaz malların kiraya verilmesinden elde edilen gelirler vergiye tabi tutuluyor. Peki, 2015 yılı için kira gelir vergisi muafiyeti ne kadar?

Ev hanımı kira gelir vergisi muafiyeti var mı?

Kira gelir vergisi, mesken ve işyeri gibi taşınmaz malların kiraya verilmesinden elde edilen kira gelirleri için ödeniyor. Vergiyi istisna bedelinden yüksek kira geliri elde edenker ödüyor. Peki, ev hanımı kira gelir vergisi muafiyeti var mı?

Emekli kira geliri muafiyeti var mı?

Türkiye'de taşınmaz mallar için ödenen vazı vergilerde emekliler için muafiyet uygulaması bulunuyor. Peki, kira gelir vergisinde emekli kira geliri muafiyeti var mı? Emekliler kira geliri vergisi öder mi?

Kirada vergi muafiyeti var mı?

Gayrimenkullerin kiralanmasından doğan kira gelir vergisi, beyana dayalı vergi türü olup, senede iki eşit taksit halinde ödeniyor. Peki, kirada vergi muafiyeti var mı?

İşyeri kira vergisi muafiyeti 2015!

Kira gelir vergisinde işyeri ve meskenler için belirlenen istisna bedelinden yüksek kira geliri elde edenler vergi mükellefi oluyor. Peki, işyeri kira vergisi muafiyeti 2015 ne kadar?

Kira vergisi muafiyeti 2015!

2014 yılı içerisinde elde edilen kira gelirleri için, 2015 yılında kira gelir vergisi ödeniyor. Elde edilen gelirden birtakım giderler düşürülmesi halinde muaf olunabiliyor. İşte kira vergisi muafiyeti 2015..

Ev kirası vergi muafiyeti 2015!

Kira vergisini her kira geliri elde eden mal sahipleri ödemiyor. Her sene vergi için muafiyet sınırı belirleniyor. Gelirin bu sınırı aşması halinde vergi ödemesi yapılıyor. Peki, ev kirası vergi muafiyeti 2015 nedir?

Kira sözleşmesi damga vergisi muafiyeti 2015!

488 sayılı Damga Vergisi Kanunu kapsamında yer alan yazılı kağıtlar için ödenen vergiye damga vergisi deniyor. Peki, vergiden kimler muaf? İşte, kira sözleşmesi damga vergisi muafiyeti 2015!

Kira gelir vergisi muafiyeti 2015!

Taşınmaz mallarını kiraya vererek gelir elde eden kimseler, kira gelir vergisi mükellefi oluyor. Vergi ödemek için belirlenen sınırın üstünde gelir elde edilmiş olması gerekiyor. İşte kira gelir vergisi muafiyeti 2015...

Yemen kira muafiyeti

Yemen kira muafiyeti Yemen kira muafiyeti


Yıllardır devam eden çatışmalar nedeniyle sağlık sisteminin çöktüğü Yemen'de yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) sebep olabileceği sıkıntılarla mücadele kapsamında "bir ay kira muafiyeti" kampanyası başlatıldı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre henüz resmen Kovid-19 vakası kaydedilmeyen Yemen'de, konut sahiplerine kiracılarından nisan ayında kira almamaları çağrısı yapıldı. 

Yemenli Milletvekili Şevki el-Kadi, yıllardır devam eden çatışmalar sebebiyle sağlık sisteminin çöktüğü ülkede halkın yaşadığı zorlukların hafifletilmesi amacıyla sosyal medya üzerinden "bir ay kira muafiyeti" etiketiyle kampanya başlattı.

Konut sahiplerinden halkın yaşadığı sıkıntıları ve ülkenin içinde bulunduğu durumu göz önüne almalarını talep eden Kadi, sosyal medyadaki paylaşımında "Lütfen nisan ayı için bir kiracınızdan ücret almayın. Ben iki kiracımı nisan ayı kiralarından muaf tutarak bu kampanyayı başlatıyorum." ifadelerine yer verdi.

- Kampanyaya ilk destek Marib'den

Kadi'nin çağrısına ilk cevap ülkenin orta kesiminde...