Müzayedelerde kripto para dönemi!

Müzayedelerde kripto para dönemi!Müzayede evi Sotheby's, önümüzdeki ay açık artırmayla satışa sunacağı ve tahmini değeri 10 milyon dolarla 15 milyon dolar arasında belirlenen 101 karatlık nadir bir elmasın ödemelerinde Bitcoin ve Ether'i kabul edeceğine dikkat çekti. 


Müzayede evi Sotheby's, önümüzdeki ay açık artırmayla satışa sunacağı ve tahmini değeri 10 milyon dolarla 15 milyon dolar arasında belirlenen 101 karatlık nadir bir elmasın ödemelerinde Bitcoin ve Ether'i kabul edeceğine dikkat çekti. 

Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre; Sotheby’s, “The Key 10138” isimli armut biçimli elmasın 101,38 karat ağırlığına sahip, kusursuz ve kimyasal anlamda son derece saf olduğuna, bu sebeple son derece nadir bir parça olduğuna dikkat çekti. Elmasın satışı 9 Temmuz tarihinde Hong Kong’da gerçekleştirilecek.

Müzayedelerde kripto para dönemi!

Müzayede evinden yapılan açıklamada, elmas için Bitcoin ve Ether ile yapılan tekliflere de onay verileceği duyuruldu. Sotheby’s tarafından yapılan açıklamada şunlar söylendi: 

“The Key 10138, kabul edilen bir ödeme yöntemi olarak kripto para birimiyle açık artırmaya çıkarılan dünyadaki ilk önemli elmas. Ticaret ve teknolojide yeni bir çağın açılmasını simgelemek için tarihin anahtarı olarak adlandırıldı.”

Şirket tarafından geçtiğimiz ay, bir Banksy eserinin satışında ve Haziran'ın ilk günlerinde bir “CryptoPunk” müzayedesinde kripto para birimleriyle ödemelerin kabul edildiğini belirtmişti.

Müzayedelerde kripto para dönemi!

Kripto para birimleri, bir buçuk senedir ilgi odağında olurken, bu sene açık artırmalarda yapılan satışlarda da kullanımına start verildi. Şimdi elmasın müzayedesinde, dijital paralarla satışa onay verilmesi bir dönüm noktası oldu.

Sotheby's müzayede evi kripto parayla ödeme kabul edecek!

Bitcoin geri döndü!

Kripto paraların değeri düşüyor mu?