miras vergisi ödeme

miras vergisi ödeme

Menkul ve gayrimenkullerin veraset durumunda ya da ivasız olarak intikal etmesi halinde elde edilen miras için vergi ödenmesi gerekiyor. Peki vergi mükellefleri ödemelerini hangi tarihlerde yapacak? İşte emlak vergisi ödeme 2021...

Mirasçıların dikkatine! Bugün sona eriyor!

Menkul ve gayrimenkullerin veraset yoluyla veya ivazsız olarak intikal etmesi halinde miras vergisi ödenmesi gerekiyor. Veraset İntikal vergisi ödemeleri bugün mesai bitiminde sona erecek.

Yarın sona eriyor! Kredi kartıyla ödeyebilirsiniz!

Menkul ve gayrimenkullerin veraset yoluyla veya ivazsız olarak intikal etmesi durumunda miras vergisi ödeniyor. Veraset İntikal vergisi ödemeleri yarın mesai bitiminde sona eriyor.

Mirasçılar ve ev sahipleri dikkat!

Türkiye'deki malların veraset yoluyla ya da ivazsız olarak bir kişiden diğer kişiye intikal etmesiyle ödenen miras vergisi ve kira geliri olan vatandaşlardan alınan emlak vergisi ödemeleri için son haftaya girildi.

Miras kalan ev için ne yapılmalı? Haklarınız nelerdir?

Aile ilişkilerinde en temel sorunlardan birisi de miras kalan evin paylaşılması durumu oluyor. Gayrimenkul Hukuku Uzmanı Avukat Mehmet Aslan, ev miras kalması durumunda yapılacakları anlattı.

Ölen işçinin mirasçılarına hangi ödemeler yapılır?

Takvim Gazetesi köşe yazarı Feride Hilal İmal, bugünkü yazısında ''İşçinin ölümü halinde mirasçılarına ne gibi ödemeler yapılır?'' sorusuna cevap verdi.

Miras vergisi ödemeleri için son 5 gün!

Miras vergisinin ilk taksiti Mayıs, ikinci taksiti ise Kasım'da ödeniyor. Buna göre, miras vergisi ödemeleri için son 5 gün kaldı.

Veraset ve intikal vergisi için 15 gün kaldı!

Kendisine miras kalan ve kalan miras değeri yapılan hesaplamalar sonrasında istisna haddini aşan mirasçıların ödemek zorunda olduğu veraset ve intikal vergisi için 15 gün kaldı..

Veraset ve intikal vergisi için son 25 gün!

Kendisine miras kalan ve yapılan hesaplamalar sonrasında istisna haddini aşan mirasçılar veraset ve intikal vergisi ödemek ile mükellef oluyor. Henüz ödeme yapmayanların veraset ve intikal vergisi için son 25 gün kaldı..

Miras vergisi kaç sene ödenir?

Miras vergisi, bir kimsenin vefatı dolayısı ile kalan miras için ödeniyor. Veraset ve intikal vergisi olarak da bilinen bu vergi, belli bir süre boyunca ödeniyor. Peki, miras vergisi kaç sene ödenir?

Miras intikal vergisi ödeme süresi 2021!

Mirasçıların elde edilen miras için vergi ödemesi gerekiyor. Peki miras intikal vergisi ödeme süresi 2021 ne zaman? İşte miras vergisi ödeme zamanı...

Miras vergisi ödeme süresi 2021!

Menkul ve gayrimenkullerin veraset halinde ya da ivasız olarak intikal etmesi halinde elde edilen miras için vergi ödenmesi gerekiyor. Peki vergi mükellefleri ödemeleri ne zaman başlıyor? İşte miras vergisi ödeme süresi 2021...

Veraset ve intikal vergisi ödeme zamanı 2021!

Bir kişinin ölümü üzerine, sahibi bulunduğu menkul ve gayrimenkul mallarla bütün hak ve alacaklarının mirasçılarına intikali halinde veraset vergisi ödeniyor. Peki miras vergisi hangi aylarda ödenecek? İşte veraset ve intikal vergisi ödeme zamanı 2021...

Miras vergisi ödeme 2021!

Menkul ve gayrimenkullerin veraset durumunda ya da ivasız olarak intikal etmesi halinde elde edilen miras için vergi ödenmesi gerekiyor. Peki vergi mükellefleri ödemelerini hangi tarihlerde yapacak? İşte emlak vergisi ödeme 2021...

Veraset ve intikal vergisi ödeme 2021!

Menkul ve gayrimenkullerin veraset halinde ya da ivasız olarak intikal etmesi durumunda elde edilen miras için vergi ödeniyor. Peki vergi mükellefleri ödemelerini hangi tarihlerde yapacak? İşte veraset ve intikal vergisi ödeme 2021...

Veraset ve intikal vergisi ödeme 2020!

Menkul ve gayrimenkullerin veraset yoluyla veya ivazsız olarak intikal etmesiyle elde edilen miras için vergi ödeniyor. Peki vergi mükellefleri ödemelerini hangi tarihlerde yapacak? İşte veraset ve intikal vergisi ödeme 2020...

Emlak vergisi ödeme tarihleri ne zaman? Nasıl ödenir?

'Emlak vergisi ödeme tarihleri ne zaman?' tarihi sorusunu binlerce vatandaş merak ediyor. 1 Ocak tarihinden itibaren gayrimenkul satın alanların 31 Aralık 2019 tarihine kadar emlak vergisi beyannamesi vermesi gerekiyor.

Emlak vergisi ödeme zamanı 2019!

1319 sayılı Emlak Vergisi Kanunu gereğince bina ve arazi sahiplerinin her sene emlak vergisi ödemeleri gerekiyor. İşte, Emlak vergisi ödeme zamanı 2019... 

Miras vergisi nereye ödenir 2018?

Miras vergisi, Veraset ve İntikal Vergisi Kanunu gereğince, miras kalan menkul ve gayrimenkuller için tahsil ediliyor. Peki miras vergisi nereye ödenir 2018?

3 soruda miras vergisi 2. taksiti 2018!

Veraset yoluyla intikal eden mal, mülk, para ve haklar bütünü olan miras için kanunen vergi ödenmesi gerekiyor. Bu sene verginin ilk taksiti Kasım'da ödendi. Peki, miras vergisi 2. taksiti ne zamana kadar ödeniyor?

Emlak vergisi ödeme zamanı 2018!

Emlak vergisi, senede iki eşit taksit halinde ödeniyor. Peki, emlak vergisi ödeme zamanı 2018 ne zaman?

Miras vergisi yarın sona eriyor!

Veraset ve İntikal Vergisi Kanunu gereğince ödenen miras vergisi için 2. taksit ödemeleri yarın sona eriyor..

Miras vergisi 2. taksit zamanı bitiyor!

Veraset ve İntikal Vergisi Kanunu gereğince mirasçılar, belli koşullarda vergilendiriliyor. 1 Kasım'da başlayan miras vergisi 2. taksit zamanı 30 Kasım'da sona eriyor..

miras vergisi ödeme Haberi

miras vergisi ödeme

Türkiye'de bulunan malların veya gayrimenkullerin veraset halinde ya da ivazsız olarak bir kişiden diğer kişiye geçmesi halinde miras vergisi ödeniyor. Malların karşılıksız olarak bir şahıstan diğer şahsa intikal etmesi durumunda ise Veraset ve İntikal Vergisi'nin ödeniyor. Türk vatandaşlığı olan bir kişinin yurt içinde ya da yurt dışında olup olmadığına bakılmaksızın aynı yollar ile mülk edinmesi durumunda vergi ödeniyor.

Miras vergisi ödeme 2021

Veraset ve intikal vergisi tahakkukundan itibaren (3) yılda ve her yıl iki eşit taksit halinde ödeniyor. Miras kalan vatandaşlar, vergi borcunu belli bir süre için, yıl içinde iki eşit taksit şeklinde ödeme yapıyor. Toplamda 6 taksit olarak veraset ve intikal vergisi borcu olan kişinin borcu kapatılıyor.

Miras vergisi istisna 2021

2021 miras vergisi oranları Veraset ve İntikal Vergisi...