Çevre Temizlik Vergisi oranları

Çevre Temizlik Vergisi oranları

Konut ve işyerleri için ödenmesi gereken vergiler arasında yer alan çevre temizlik vergisi, belediyelerin sunduğu çevre temizlik hizmeti için alınıyor. 2. taksit ödemeleri devam eden çevre temizlik vergisi son günü 2015 ne zaman?

Konutlarda çevre temizlik vergisi tarifesi 2015!

Konut ve işyeri olarak kullanılan yapılar için ödenmesi gereken vergilerin başında emlak ve çevre temizlik vergisi geliyor. Peki, bu yıl çevre temizlik vergisi ne kadar ödenecek? İşte, konutlarda çevre temizlik vergisi tarifesi 2015!

2015 çevre temizlik vergisi tutarları!

Belediyelerin çevre temizlik hizmetinden faydalanan konut, işyeri ve diğer şekillerde kullanılan binalar adına ödenmesi gereken vergi çevre temizlik vergisi oluyor. İşte 2015 çevre temizlik vergisi tutarları..

2015 yılında çevre temizlik vergisi ne zaman ödenecek?

Çevre temizlik vergisi, belediyenin sunduğu temizlik hizmetlerinin karşılığı olarak alınıyor. Peki, 2015 yılında çevre temizlik vergisi ne zaman ödenecek? Çevre temizlik vergisi hangi oranlarda ödenecek?

Çevre temizlik vergisi tarifesi 2014!

2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanununa göre, konut, işyeri ve diğer şekillerde kullanılan binalar çevre temizlik vergisine tabi tutuluyor. İşte Çevre temizlik vergisi tarifesi 2014 yılı oranları..

Çevre Temizlik Vergisi tutarları!

İki taksit halinde ödenebilen Çevre Temizlik Vergisi için ikinci taksit dönemi yarın başlıyor. İşte Çevre Temizlik Vergisi tutarları ve çevre temizlik vergisi ile ilgili merak ettikleriniz...

Çevre temizlik vergisi yapılandırma başvuruları için son 2 gün!

Vergi borcunu zamanında ödemeyen ve gecikme faizi biriken mükellefler borçlarını, 6552 sayılı Torba Yasa ile yapılandırılabiliyor. Çevre temizlik vergisi yapılandırma başvuruları için son 2 gün bulunuyor...

Çevre temizlik vergisi yapılandırma başvuruları için son 3 gün!

Torba yasa ile yapılandırma için başvuruların, 31 Aralık 2014 tarihine kadar belediyeye yapılması gerekiyor. Buna göre, çevre temizlik vergisi yapılandırma başvuruları için son 3 gün bulunuyor...

Çevre temizlik vergisi yapılandırma başvuruları için son 5 gün!

Taşınmaz malları adına vergi borcu bulunan mükellefler, borçlarını Eylül 204 tarihinde yürürlüğe giren 6552 sayılı Torba Yasa ile yapılandırabiliyor. Çevre temizlik vergisi yapılandırma başvuruları için son 5 gün...

Çevre temizlik vergisi yapılandırmaları için son 6 gün!

Vergi borcunun zamanında ödenmemesi durumunda ise, borca gecikme zammı da uygulanıyor. Ancak vergi borcu bulunan mükellefler, borcunu Torba Yasa ile yapılandırabiliyor. Çevre temizlik vergisi yapılandırmaları için son 6 gün...

Çevre temizlik vergisi affı başvuruları için son 1 hafta!

Vergi ödemelerini zamanında yapmayan ve faizli bir şekilde taksitleri biriken mükellefler Torba Yasa'dan faydalanarak borcunu yapılandırabiliyor. Çevre temizlik vergisi affı başvuruları için son 1 hafta bulunuyor...

Çevre temizlik vergisi affı başvuruları için son 10 gün!

Çevre temizlik vergisi, işyeri ve diğer şekillde kullanılan binalar için ödeniyor. Vergi borcu bulunan mükellefler, borcunu yapılandırabiliyor. Çevre temizlik vergisi affı başvuruları için son 10 gün..

Çevre temizlik vergisi yapılandırma ödemeleri ne zaman başlayacak?

Vergi borcu bulunan mükelleflerin faizli borçlarını taksitle ödeyebilmeleri için Eylül 2014 tarihinde 6552 sayılı Torba Yasa yürürlüğe girdi. Peki, çevre temizlik vergisi yapılandırma ödemeleri ne zaman başlayacak?

Çevre temizlik vergisi affı için son 15 gün!

Çevre temizlik vergisi, işyeri ve diğer şekillerde kullanılan yapılar için ödeniyor. Vergi borcu bulunan kimseler çevre temizlik vergisi affı için son 15 gün içerisinde belediyeye başvuruda bulunabiliyor...

Çevre Temizlik Vergisi’ne yüzde 100 zam geliyor!

Çevre Temizlik Vergisi’ne yüzde 100 zam geliyor. Tartışmalı İmar Kanunu Tasarısı’na eklenen maddeyle, su faturalarına yansıtılan ve Çöp Vergisi olarak bilinen Çevre Temizlik Vergisi 2 katına çıkacak.

Çevre temizlik vergisi yapılandırma taksitleri ne zaman başlayacak?

Emlak ve çevre temizlik vergileri için vergi affı başvuruları 31 Aralık'a kadar uzatılmıştı. Peki, çevre temizlik vergisi yapılandırma taksitleri ne zaman başlayacak? İşte tebliğ esasları..

Çevre temizlik vergisi yapılandırma başvuruları için son 20 gün!

Çevre temizlik vergisi borcu olan mükellefler, Torba Yasa ile borcunu yapılandırabiliyor. Yapılandırma başvuruları 31 Aralık 'ta son buluyor. Yapılandırma başvuruları için son 20 gün bulunuyor...

Çevre temizlik vergisi taksitlendirme başvuruları 2014!

Mükellefleri tarafından ödenmeyen vergiler, 6552 sayılı kanun ile yapılandırılabiliyor. Çevre temizlik vergisi taksitlendirme başvuruları, 30 Kasım'da alınan karar ile 31 Aralık 2014 tarihine kadar uzatıldı...

Çevre temizlik vergisi 2015 ödemeleri ne zaman başlayacak?

Çevre temizlik vergisi, belediyenin sunduğu çevre temizlik hizmeti için mesken ve işyeri sahipleri ile diğer şekillerde kullanılan yapılar için ödeniyor. Peki, çevre temizlik vergisi 2015 ödemeleri ne zaman başlayacak?

Çevre Temizlik Vergisi oranları Haberi

Çevre Temizlik Vergisi oranları

Çevre temizlik vergisi son günü 2015!

Konut ve işyerleri için ödenmesi gereken vergiler arasında yer alan çevre temizlik vergisi, belediyelerin sunduğu çevre temizlik hizmeti için alınıyor.


Verginin mükellefi taşınmaz malın sahibi değil kullanan kişi oluyor. Taşınmazı kullanan kişi eğer mal sahibi değil de, kiracı ise vergiden kiracı sorumlu oluyor.


Belediyeye taşınmazın kim tarafından kullanıldığı bilgisinin bir beyanname ile verilmesi gerekiyor. Beyanname her sene verilmiyor. Yalnız mükellefiyet durumunun değişmesi durumlarında veriliyor.


Çevre ve temizlik vergisi, senede iki eşit taksitte ödeniyor. İsteyenler ilk taksit dönemi içinde tüm vergi borcunu ödeyebiliyor. İlk taksit ödemeleri Mart, Nisan ve Mayıs aylarında yapılan çevre temizlik vergisinde ikinci taksitler ise Kasım ayında ödeniyor.


2015 yılı için ilk taksit ödemeleri en son 1 Haziran'da ödenmişti. İkinci taksit ödemeleri ise devam ediyor. Peki,...