Kanal İstanbul maliyeti

Kanal İstanbul maliyeti

İngiltere merkezli The Economist dergisi, Kanal İstanbul'un 15 milyar dolara mal olacağını duyurduğu gündem olan haberinde, "Recep Tayyip Erdoğan'ın rüyası İstanbul'un kabusu olma riski taşıyor" dedi.

Kanal İstanbul inşaatının son durumuna ilişkin önerge verildi!

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Kuzey Marmara Otoyolu inşaatıyla ilgili soru önergesi verdi. 

Kanal İstanbul projesi kendi kendi finanse edebilecek mi?

Kanal İstanbul projesi için “Bir kuruş çıkmayacak” dendi. Kanal İstanbul'un kendi kendi finanse edip edemeyeceği merak ediliyor...

Kanal İstanbul maliyetini 12 yılda çıkaracak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul projesiyle ilgili detaylı açıklamalar geldi. "Bütçeye yük olmadan yapmaya çalışıyoruz. 15 milyar dolarlık bir proje bu" diyen Karaismailoğlu, kanalın 12 senede kendi gelirini kendi kazanacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanal İstanbul müjdesi!

Çamlıca Kulesi'nin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul ile ilgili tüm ihalelerin bu sene yapılacağını dile getirdi

Seyit Torun'dan Kanal İstanbul tepkisi!

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Kanal İstanbul projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Bankaların Kanal İstanbul endişesi!

Çılgın proje Kanal İstanbul'a verilecek finansman desteği gündemden düşmüyor. Türkiye'deki bankaların, Kanal İstanbul'u finanse etmek için isteksiz yaklaştıkları ileri sürüldü. 

Kanal İstanbul Projesi ile ilgili soru önergesi verildi!

Kanal İstanbul Projesi meclis gündemine taşındı. İYİ Parti'li Erozan, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Ekrem İmamoğlu: Kanal İstanbul'un bedeli bu ülkeye 80 milyar dolar!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul'a karşı olan İstanbulluların oranını açıkladı. Ekrem İmamoğlu projeye ilişkin dikkat çeken detaylar paylaştı.

Çılgın proje 'Kanal İstanbul' ile ilgili flaş gelişme!

''Projelerimizi tek tek bitiyoruz. Vatandaşın hizmetine sunuluyor'' diye konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, çılgın projeyle ilgili flaş açıklamalarda bulundu. 

Kanal İstanbul'a ayrılan kaynakla İstanbul için neler yapılabilir?

Kanal İstanbul'un 2019 verilerine göre 75 milyar TL'ye mal olacağı öngörülüyor. Fakat İBB'ye göre maliyetler 540 milyar TL'ye çıktı. Peki bu kaynakla neler yapılabilir? İşte detaylar...

Ekrem İmamoğlu: Kanal İstanbul'un bedeli maddi olarak ağır!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığı'na gerçekleştirdiği ziyaretin gündemi Kanal İstanbul oldu. İmamoğlu, konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Kanal İstanbul'la ilgili çok önemli açıklama!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul projesiyle ilgili flaş açıklamalarda bulundu. Bakan Karaismailoğlu, ''2021'de Kanal İstanbul'la ilgili önemli gelişmeler olacak" diye konuştu.

Kanal İstanbul Projesi'nde konut alanları artırıldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından alınan karar ile Kanal İstanbul imar planları askıya çıkarıldı. Askıya çıkarılan planlarda projede konut alanları artırıldı. 

Kanal İstanbul'un 2021 bütçesi belli oldu!

2021 Yılı Yatırım Programı’nı içeren Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı. Programda Kanal İstanbul'a da yer verildi. 

Ahmet Akın'dan Kanal İstanbul'un maliyetine ilişkin değerlendirme!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın çılgın proje olarak bilinen Kanal İstanbul projesinin maliyeti ile ilgili değerlendirme yaptı.

Kanal İstanbul'un 7 köprüsü 2.8 milyar dolara mal olacak!

Son zamanlarda Kanal İstanbul projesine ilişkin yapılan açıklamalar sıklaştı. Kanal İstanbul'un yapımına köprü ile başlanacağı açıklandı. Peki Kanal İstanbul için yapılacak köprülerin maliyeti ne? İşte ayrıntılar...

Kanal İstanbul'da arsa yatırımlarından 10.5 milyar dolar gelir elde edilecek!

Kanal İstanbul projesi için yatırım finansmanı senaryoları neler? Projenin ÇED, SED raporlarından damıtılmış 15 sayfalık yönetici özetinde, proje için yatırım tutarları, işletme masrafları, gelirleri ve finansman maliyetleri ayrı ayrı şekilde toplamda 21.06 milyar dolar yapım maliyeti öngörülüyor.

Kanal İstanbul'un kazı maliyeti ne kadar?

Maden Mühendisleri Odası’nın yayınladığı raporda; Kanal İstanbul’un kazı maliyetinin, kanalın toplam yapım maliyetinden yüksek olduğu belirtildi.

Kanal İstanbul'un maliyeti artıyor!

Kanal İstanbul projesinin maliyeti ilk açıklandığı tarihte 5.8 TL olan kurla 75 milyar TL olarak belirlenmişti. Döviz kurunun yükselmesi, maliyeti de artırıyor. Bugünkü kurla projenin maliyeti 100 milyar TL oldu.

Kanal İstanbul'dan 10 yılda 181.5 milyar liralık gelir!

Kanal İstanbul Projesi'nden beklenen gelir belli oldu. Maliyeti 69.9 milyar lira olarak hesaplanan projeden, 10 yılda 181.5 milyar lira gelir elde edilecek. Kanal İstanbul Projesi'nin etrafına yapılacak 100 metrekarelik bir konutun fiyatı ortalama 600 bin liradan satılacak...

Kanal İstanbul'un maliyeti ve güzergahı mecliste!

Kanal İstanbul projesinin tahmini maliyetine, rezerv yapı alanı içerisinde yapılacak kamulaştırmalara ve el değiştiren araziler meclis gündemine taşındı. İYİ Parti'li Nuhoğlu, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Gürkan Akgün: Kanal İstanbul'un maliyeti 100 milyar TL!

İBB  İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Gürkan Akgün, Kanal İstanbul ve deprem hakkında açıklamalarda bulundu. Akgün, "Kanal İstanbul’un maliyeti ortalama 100 milyar liradır. Bu bütçeyle İstanbul, olması beklenen büyük depremi yıkılmadan atlatır" dedi...

Kanal İstanbul Projesi'nin maliyeti mecliste!

Kanal İstanbul Projesi'nin maliyetine ve öngörülen kazanç tutarı meclis gündemine taşındı. DP'li Uysal, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

50 soruda Kanal İstanbul!

Kanal İstanbul projesinin sitesi açıldı ve cevapsız kalan bir çok soru cevabını buldu. Kanal İstanbul projesinin amacı nedir? Kanal İstanbul’un lokasyonu tam olarak  neresidir? Kanal İstanbul kaç yıl sürecek? Kanal İstanbul’un inşaat maliyeti nedir? İşte 50 soruda Kanal İstanbul...

Kanal İstanbul'un inşa maliyeti 75 milyar lira!

Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metro projesinin ilk ray kaynak töreninde Kanal İstanbul projesiyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kanal İstanbul'a karşı çıkanların, en küçük bir bilgileri veya fikirleri bulunmadığından eminiz" dedi.

Kanal İstanbul’un gerçek maliyeti 45 milyar dolar mı?

İYİ Parti İBB Grup Sözcüsü Suat Sarı, Kanal İstanbul’un projesi hakkında, “Proje açıklanan rakamın 3.5 katı olacak ve 45 milyar dolara mal olacak.” dedi.

Kanal İstanbul'un maliyeti ne kadar? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda projelere de değindi ve "Kanal İstanbul projesinin maliyetinin 175 milyar lira" dedi...

Kanal İstanbul maliyeti Haberi

Kanal İstanbul maliyeti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Nisan 2011'de açıkladığı Kanal İstanbul projesinin çalışmaları hızlandı. Haber7'de yer alan habere göre; 7 Ekim tarihinde ihalesi gerçekleştirilen çılgın projeye yakın zamanda başlanacak.

"SAZLIDERE İLK SOMUT ADIM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz gün yapılan (8 Ekim 2021), Atatürk Havalimanı'nda 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası'nda Kanal İstanbul projesiyle ilgili şu açıklamalarda bulundu:

"Ülkemizin dış ticareti içinde deniz yolunun payını 4 kat artırdık. Bu yılın ilk 7 ayında deniz yolu ile yapılan dış ticaret 158 milyar doları buldu. Tersane sektöründe, yat imalatında da ülke olarak önemli bir yere geldik. Deniz taşımacılığında en büyük projemiz Kanal İstanbul'dur. İstanbul Boğazı'nın artan yolcu ve yük trafiğini taşıyamaz hale geldiği, kıyılarımızı sürekli tehdit altında olduğu gerçeği bizi böyle bir alternatif arayışına yöneltmiştir. Gereken hazırlıklar yapılmış...