çevre temizlik vergisi 2. taksiti

çevre temizlik vergisi 2. taksiti

Çevre temizlik vergisi, belediye tarafından sunulan temizlik hizmeti için tahsil ediliyor. Vergide ikinci taksit ödemeleri Kasım ayı içerisinde yapılıyor...

Çevre temizlik vergisi 2. taksiti ne zamana kadar ödenir?

Belediyelerin sunduğu çevre ve temizlik hizmetleri gereğince ödenen çevre temizlik vergisinde ödemeler 1 Kasım itibari ile başladı. Peki, çevre temizlik vergisi 2. taksiti ne zamana kadar ödenir?

Gayrimenkul vergileri 2017 2. taksiti yarın başlıyor!

Gayrimenkul vergileri için her sene ödenen vergilerde 2. taksit dönemi yarın başlıyor. Taksitler 30 Kasım'a kadar ödenecek..

Gayrimenkul vergilerinde 2. taksit dönemi haftaya başlıyor!

İlk taksiti Mart-Nisan-Mayıs aylarında ödenen emlak vergisi ve çevre temizlik vergisi ile Mayıs ayı içerisinde ödenen veraset ve intikal vergisi için 2. taksit dönemi 1 Kasım itibari ile başlıyor..

2017 çevre temizlik vergisi 2. taksiti ne zaman?

Çevre temizlik vergidi için ilk ödemeleri Mart ayında gerçekleşti. Peki, çevre temizlik vergisi 2. taksit 2017 ne zaman ödenir?

Emlak ve çevre temizlik vergisi ödemesinde yarın son gün!

Gayrimenkul sahiplerinin emlak ve çevre temizlik vergisi ödemeleri için süre sona eriyor. Mükellefler ödemelerini yarın mesai bitime kadar yapabiliyor..

Emlak ve çevre temizlik vergisi 2. taksit dönemi başladı!

Kasım ayının başlaması ile birlikte gayrimenkul sahiplerini ilgilendiren vergi dönemi de başladı. Bu ay içinde emlak ve çevre temizlik vergisinin ikinci taksitlerinin ödenmesi gerekiyor..

Emlak ve çevre temizlik vergisi 2. taksiti 6 gün sonra başlıyor!

İlçe belediyelerine sahip olunan taşınmazlar için ödenen emlak ve çevre temizlik vergilerinin ikinci dönemleri 6 gün sonra başlıyor. 2. taksit ödemeleri 1-30 Kasım tarihleri arasında alınacak.

Emlak ve çevre temizlik vergisi 2. taksiti iki hafta sonra başlıyor!

2016 yılı içerisinde iki taksit halinde ödenebilen emlak ve çevre temizlik vergisi için ilk taksitler Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ödenmişti. Emlak ve çevre temizlik vergisi 2. taksit dönemi ise iki hafta sonra başlıyor.

Çevre temizlik vergisi 2. taksiti için son 2 gün!

Vergi takvimine göre çevre temizlik vergisi 2. taksit dönemi 30 Kasım'da sona eriyor. Buna göre hala ödeme yapmamış mükelleflerin çevre temizlik vergisi 2. taksiti için son 2 gün bulunuyor...

Çevre temizlik vergisi 2. taksiti için son 3 gün!

Çevre temizlik vergisi, konut ve işyeri ile diğer şekillerde kullanılan yapılar için ödenmesi gereken vergiler arasında bulunuyor. 2015 yılı vergi takvimine göre, çevre temizlik vergisi 2. taksiti için son 3 gün kaldı..

Çevre temizlik vergisi 2. taksiti için son 4 gün!

Çevre temizlik vergisi, konut, işyeri ve diğer şekillerde kullanılan taşınmaz mallar için ödenmesi gereken vergiler arasında yer alıyor. 30 Kasım'da sona erecek çevre temizlik vergisi 2. taksiti için son 4 gün bulunuyor..

Çevre temizlik vergisi 2. taksiti için son 5 gün!

Senede iki eşit taksit halinde ödenen vergide işyeri sahipleri, bağlı olduğu ilçe belediyesine giderek ödeme yapıyor. 30 Kasım'da ödenecek çevre temizlik vergisi 2. taksiti için son 5 gün bulunuyor..

Çevre temizlik vergisi 2. taksiti için son 6 gün!

Çevre temizlik vergisinde; İlk taksit Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ödendi. İkinci taksit ise Kasım ayı itibariyle başlamıştı. 30 Kasım'da sona erecek çevre temizlik vergisi 2. taksiti için son 6 gün bulunuyor...

Çevre temizlik vergisi 2. taksiti için son 7 gün!

Mesken, işyeri ve diğer şekillerde kullanılan yapılar için ödenmesi gereken vergiler arasında çevre temizlik vergisi bulunuyor. Vergi senede iki eşit taksit halinde ödeniyor. Çevre temizlik vergisi 2. taksiti için son 7 gün bulunuyor..

Çevre temizlik vergisi yapılandırma başvuruları için son 2 gün!

Vergi borcunu zamanında ödemeyen ve gecikme faizi biriken mükellefler borçlarını, 6552 sayılı Torba Yasa ile yapılandırılabiliyor. Çevre temizlik vergisi yapılandırma başvuruları için son 2 gün bulunuyor...

Çevre temizlik vergisi yapılandırma başvuruları için son 3 gün!

Torba yasa ile yapılandırma için başvuruların, 31 Aralık 2014 tarihine kadar belediyeye yapılması gerekiyor. Buna göre, çevre temizlik vergisi yapılandırma başvuruları için son 3 gün bulunuyor...

Çevre temizlik vergisi yapılandırma başvuruları için son 5 gün!

Taşınmaz malları adına vergi borcu bulunan mükellefler, borçlarını Eylül 204 tarihinde yürürlüğe giren 6552 sayılı Torba Yasa ile yapılandırabiliyor. Çevre temizlik vergisi yapılandırma başvuruları için son 5 gün...

Çevre temizlik vergisi yapılandırmaları için son 6 gün!

Vergi borcunun zamanında ödenmemesi durumunda ise, borca gecikme zammı da uygulanıyor. Ancak vergi borcu bulunan mükellefler, borcunu Torba Yasa ile yapılandırabiliyor. Çevre temizlik vergisi yapılandırmaları için son 6 gün...

Çevre temizlik vergisi affı başvuruları için son 1 hafta!

Vergi ödemelerini zamanında yapmayan ve faizli bir şekilde taksitleri biriken mükellefler Torba Yasa'dan faydalanarak borcunu yapılandırabiliyor. Çevre temizlik vergisi affı başvuruları için son 1 hafta bulunuyor...

Çevre temizlik vergisi affı başvuruları için son 10 gün!

Çevre temizlik vergisi, işyeri ve diğer şekillde kullanılan binalar için ödeniyor. Vergi borcu bulunan mükellefler, borcunu yapılandırabiliyor. Çevre temizlik vergisi affı başvuruları için son 10 gün..

Çevre temizlik vergisi yapılandırma ödemeleri ne zaman başlayacak?

Vergi borcu bulunan mükelleflerin faizli borçlarını taksitle ödeyebilmeleri için Eylül 2014 tarihinde 6552 sayılı Torba Yasa yürürlüğe girdi. Peki, çevre temizlik vergisi yapılandırma ödemeleri ne zaman başlayacak?

Çevre temizlik vergisi affı için son 15 gün!

Çevre temizlik vergisi, işyeri ve diğer şekillerde kullanılan yapılar için ödeniyor. Vergi borcu bulunan kimseler çevre temizlik vergisi affı için son 15 gün içerisinde belediyeye başvuruda bulunabiliyor...

Çevre Temizlik Vergisi’ne yüzde 100 zam geliyor!

Çevre Temizlik Vergisi’ne yüzde 100 zam geliyor. Tartışmalı İmar Kanunu Tasarısı’na eklenen maddeyle, su faturalarına yansıtılan ve Çöp Vergisi olarak bilinen Çevre Temizlik Vergisi 2 katına çıkacak.

Çevre temizlik vergisi yapılandırma taksitleri ne zaman başlayacak?

Emlak ve çevre temizlik vergileri için vergi affı başvuruları 31 Aralık'a kadar uzatılmıştı. Peki, çevre temizlik vergisi yapılandırma taksitleri ne zaman başlayacak? İşte tebliğ esasları..

Çevre temizlik vergisi yapılandırma başvuruları için son 20 gün!

Çevre temizlik vergisi borcu olan mükellefler, Torba Yasa ile borcunu yapılandırabiliyor. Yapılandırma başvuruları 31 Aralık 'ta son buluyor. Yapılandırma başvuruları için son 20 gün bulunuyor...

Çevre temizlik vergisi taksitlendirme başvuruları 2014!

Mükellefleri tarafından ödenmeyen vergiler, 6552 sayılı kanun ile yapılandırılabiliyor. Çevre temizlik vergisi taksitlendirme başvuruları, 30 Kasım'da alınan karar ile 31 Aralık 2014 tarihine kadar uzatıldı...

Çevre temizlik vergisi 2015 ödemeleri ne zaman başlayacak?

Çevre temizlik vergisi, belediyenin sunduğu çevre temizlik hizmeti için mesken ve işyeri sahipleri ile diğer şekillerde kullanılan yapılar için ödeniyor. Peki, çevre temizlik vergisi 2015 ödemeleri ne zaman başlayacak?

çevre temizlik vergisi 2. taksiti Haberi

çevre temizlik vergisi 2. taksiti

Belediye Gelirleri Kanunu gereğince ödenen çevre temizlik vergisi, belediye tarafından sunulan temizlik hizmeti için tahsil ediliyor. Vergi, konut ve işyerleri için ödeniyor. Arsa ve araziler için çevre temizlik vergisi ödenmiyor.

Vergide mükellef, taşınmazın sahibi değil, kullanıcısı oluyor. Eğer konut ve işyerinde kiracı varsa çöp vergisi ödemelerinden kiracılar sorumlu oluyor. Eğer taşınmazı mal sahibi kullanıyorsa, vergi mükellefi mal sahibi oluyor.

Bu sene içinde dükkan kiralayan veya satın alanların da Kasım ayıdna çöp vergisi ödemesi gerekiyor.

Çevre temizlik vergisinde 2. taksit ödemeleri yalnız iş yerleri için ilçe belediyesinden ödeniyor. Ödemeler ilçe belediyesine gidilerek ya da e-belediye sistemi üzerinden online bir şekilde ödenebiliyor. 

Konutların çevre temizlik vergisi su faturalarına yansıtılıyor. Faturanın ödenmesi ile birlikte vergi de ödenmiş oluyor. 

Konutlara ait çevre temizlik vergisi 2018

Konutlara ait çevre temizlik...