veraset ve intikal vergisi nasıl ödenir

veraset ve intikal vergisi nasıl ödenir

Türkiye sınırları içerisindeki tüm gayrimenkuller için vergi ödeniyor. Mirasçılar vergilerini online olarak yapabiliyor. İşte veraset ve intikal vergisi online ödeme 2021...

Miras intikal vergisi ödeme süresi 2021!

Mirasçıların elde edilen miras için vergi ödemesi gerekiyor. Peki miras intikal vergisi ödeme süresi 2021 ne zaman? İşte miras vergisi ödeme zamanı...

2021 veraset ve intikal vergisi hesaplama!

Menkul ve gayrimenkullerin veraset durumunda ya da ivasız olarak intikal etmesi durumunda elde edilen miras için vergi ödeniyor. İşte 2021 veraset ve intikal vergisi hesaplama...

Ölüm hak 'miras' helal!

Kendisine miras kalan kişilerin, intikal eden bu miras için vergi ödemeleri gerekiyor. Miras vergisi ödemeleri 3 gün sonra başlıyor. İşte tüm merak edilenler...

Veraset ve intikal vergisi ödeme zamanı 2021!

Bir kişinin ölümü üzerine, sahibi bulunduğu menkul ve gayrimenkul mallarla bütün hak ve alacaklarının mirasçılarına intikali halinde veraset vergisi ödeniyor. Peki miras vergisi hangi aylarda ödenecek? İşte veraset ve intikal vergisi ödeme zamanı 2021...

Veraset ve intikal vergisi istisna 2021!

Menkul ve gayrimenkullerin veraset yoluyla veya ivazsız olarak intikal etmesi şeklinde her yıl düzenli olarak Veraset ve intikal vergisi ödeniyor. İşte Veraset ve İntikal Vergisi istisna 2021...

Veraset ve İntikal Vergisi muafiyeti 2021!

Miras kalan vatandaşlar, intikal eden bu miras için vergi ödüyor. Peki, mirasçıların 2021 yılında ne kadar vergi ödemesi gerekiyor? Kimler vergi mükellefi? İşte Veraset ve İntikal Vergisi muafiyeti 2021...

Veraset ve intikal vergisi davası!

Veraset ve intikal vergisi davası ile, artık mirasçılar kendilerine kalan mirası, satış tutarı üzerinden değil Emlak Vergisi’ne esas değer üzerinden ödeyecek. İşte veraset ve intikal vergisi Danıştay kararı..

Veraset ve intikal vergisi nasıl verilir?

Veraset ve intikal vergisi, miras yoluyla ve ivazsız intikal yoluyla bir kimseden başka bir kimseye taşınmaz mal geçmesi halinde ödeniyor. Peki, veraset ve intikal vergisi nasıl verilir? İşte veraset ve intikal vergisi ödemeleri..

Veraset ve intikal vergisi için yapılması gerekenler!

Veraset ve intikal vergisi, şahıslara ait mallar ile Türkiye'de bulunan malların veraset tarikiyle veya ivazsız bir tarzda bir şahıstan diğer şahsa intikali halinde ödeniyor. İşte veraset ve intikal vergisi için yapılması gerekenler..

2015 yılı veraset ve intikal vergisi tutarları!

Bir kişiye miras kalması veya çekiliş neticesinde ikramiye çıkması halinde elde edilen kazanç üzerinden devlete vergi ödenmesi gerekiyor. İşte, 2015 yılı veraset ve intikal vergisi tutarları!

Miras vergisi nasıl ödenir?

2015 yılı miras vergisi 1. taksit ödemeleri için son 4 gün bulunuyor. Verginin 1. taksit ödemeleri 1 Haziran'da sona eriyor. Peki, miras vergisi nasıl ödenir?

Veraset ve intikal vergisi 1. taksit son ödeme tarihi 2015!

Veraset ve intikal vergisi, miras hukuku gereğince ödenmesi gereken vergi olarak karşımıza çıkıyor. Vergi 3 sene boyunca senede 2 eşit taksitte ödenebiliyor. Peki, veraset ve intikal vergisi 1. taksit son ödeme tarihi 2015 ne zaman?

Veraset ve intikal vergisi ödeyecek miyim?

Bir yakınınızın vefat ettiğini ve size miras kaldığını düşünelim. Mirasçı olarak vergisel sorumluluklarınız arasında veraset ve intikal vergisi de bulunuyor. Peki, "Veraset ve intikal vergisi ödeyecek miyim?" diyorsanız işte yanıtı..

Veraset ve intikal vergisi ne zaman verilir?

Veraset ve intikal vergisi ne zaman verilir?: Veraset ve intikal vergisi tahakkukundan itibaren (3) yılda ve her yıl mayıs ve kasım aylarında olmak üzere iki eşit taksitte ödenir...

Veraset ve intikal vergisi oranları 2017!

İvazsız bir tarzda bir şahıstan diğer şahsa intikal eden mallar için Veraset ve İntikal Vergisi ödeniyor. İşte veraset ve intikal vergisi oranları 2017..

Veraset ve intikal vergisi beyannamesi 2017!

2017 yılı veraset ve intikal vergisi 1. taksiti 1-31 Mayıs tarihleri arasında ödeniyor. Vergi için öncelikle beyannamenin verilmiş olması gerekiyor. İşte veraset ve intikal vergisi beyannamesi zamanı ve yeri..

5 soruda veraset ve intikal vergisi 2017!

Vatandaşların miras vergisi olarak da bildiği veraset ve intikal vergisi 2017 yılı 1. taksitleri 1 Mayıs'ta başlıyor. İşte 5 soruda veraset ve intikal vergisi 2017 detayları..

Veraset ve intikal vergisi 2017 ne zaman?

Miras kalan gayrimenkuller için ödenen veraset ve intikal vergisi için henüz ödeme dönemi başlamadı. Peki, veraset ve intikal vergisi 2017 ne zaman?

Veraset ve intikal vergisi 1. taksiti 2017!

2017 yılı içinde gayrimenkuller için ödenecek vergiler arasında veraset ve intikal vergisi de bulunuyor. Veraset ve intikal vergisi 1. taksiti 2017 ödemeleri Mayıs ayında başlayacak..

Veraset ve intikal vergisi için son 1 hafta!

Veraset ve intikal vergisi, Türkiye'de bulunan malların veraset tarikiyle veya herhangi bir suretle olursa olsun ivazsız bir şekilde bir şahıstan diğer şahsa intikali halinde ödenen vergi oluyor..

Veraset ve intikal vergisi için son 8 gün!

Taşınmaz malların veraset yoluyla veya herhangi bir suretle ivazsız bir şekilde bir şahıstan diğer şahsa intikali halinde Veraset ve intikal vergisi ödeniyor..

Veraset ve intikal vergisi için son 2 hafta kaldı!

Türkiye'de bulunan malların ivazsız bir şekilde bir şahıstan diğer şahsa intikali Veraset ve İntikal Vergisi'ne tabi tutuluyor. 2016 yılı veraset ve intikal vergisi için son 2 hafta kaldı..

Veraset ve intikal vergisi için 15 gün kaldı!

Kendisine miras kalan ve kalan miras değeri yapılan hesaplamalar sonrasında istisna haddini aşan mirasçıların ödemek zorunda olduğu veraset ve intikal vergisi için 15 gün kaldı..

Veraset ve intikal vergisi beyannamesi cezası 2016!

Veraset ve İntikal Vergisi Yasası gereğince bu vergi miras kalan taşınmaz mallar için mirasçılar tarafından ödeniyor. Vergi için beyan verilmezse ceza kesiliyor. İşte veraset ve intikal vergisi beyannamesi cezası 2016..

Veraset ve intikal vergisi için son 25 gün!

Kendisine miras kalan ve yapılan hesaplamalar sonrasında istisna haddini aşan mirasçılar veraset ve intikal vergisi ödemek ile mükellef oluyor. Henüz ödeme yapmayanların veraset ve intikal vergisi için son 25 gün kaldı..

Veraset ve intikal vergisi sorgulama!

Veraset ve intikal vergisinin mükellefi veraset tarikiyle veya ivazsız bir tarzda mal iktisap eden kimseler oluyor. Peki, veraset ve intikal vergisi nasıl ve nereden sorgulanır?

Veraset ve intikal vergisi taksitleri 2016!

Veraset tarikiyle veya ivazsız bir tarzda mal iktisap eden kimseler bu verginin mükellefi oluyor. Peki, veraset ve intikal vergisi kaç sene boyunca kaç taksitte ödenir? İşte veraset ve intikal vergisi taksitleri 2016..

veraset ve intikal vergisi nasıl ödenir Haberi

veraset ve intikal vergisi nasıl ödenir

Veraset ve intikal vergisi online ödeme 2021
Menkul ve gayrimenkullerin veraset halinde ya da ivasız olarak intikal etmesi halinde miras vergisi ödeniyor. Türkiye sınırları içerisinde bulunan malların veya gayrimenkullerin veraset halinde ya da ivazsız olarak bir kişiden diğer kişiye geçmesi halinde her yıl düzenli olarak miras vergisi ödeniyor. Ayrıca malların karşılıksız olarak bir şahıstan diğer şahsa intikal etmesi verginin ödenmesi şartı aranmıyor. Peki miras vergisi nasıl ödenir? Miras vergisi nereye ödenir 2021? İşte veraset ve intikal vergisi online ödeme 2021...

Veraset ve intikal vergisi istisna 2021

2021 miras vergisi oranları Veraset ve İntikal Vergisi Kanunu Genel Tebliği kapsamında yer aldı. Tebliğ ile veraset ve intikal vergisinin istisna tutarları açıklandı. 

1 Ocak 2021 tarihinden itibaren istisna tutarları şöyle:

-Evlatlıklar dâhil, füruğ ve...