26 / 05 / 2022

Çevre temizlik vergisi son günü

Çevre temizlik vergisi son günü

Belediye Gelirleri Kanunu gereğince, belediyelerin sunmuş olduğu temizlik hizmeti için Çevre temizlik vergisi ödeniyor.

Çevre temizlik vergisinde son 15 gün!

1 Kasım'da 2. taksit ödeme dönemi başlayan çevre temizlik vergisinde son 15 gün kaldı. Mükelleflerin ödemelerini bu süre içerisinde yapmaları gerekiyor..

Çevre temizlik vergisi son ödeme 2017!

Mesken ve işyerleri için her sene ödenen vergiler arasında çevre temizlik vergisi de bulunuyor. Peki, çevre temizlik vergisi son ödeme 2017 tarihi ne zaman?

Emlak ve çevre temizlik vergisi için son gün yarın!

Emlak ve çevre temizlik vergisi için son gün yarın olup, hala ödeme yapmamış mükelleflerin yarın mesai bitimine kadar vergi borçlarını ödemeleri gerekiyor.

Emlak ve çevre vergisi ödemeleri için son 6 gün!

Vergi takvimine göre 31 Mayıs'ta emlak ve çevre temizlik vergisi ilk taksit dönemi sona eriyor. İkinci taksitlerin Kasım ayında ödeneceği bu iki vergi için son 6 gün kaldı.

Emlak ve çevre temizlik vergisi için son 1 hafta!

Taşınmaz mal sahiplerini ilgilendiren ve Mart ayında başlayan vergi dönemi 31 Mayıs'ta sona eriyor. Hala ödeme yapmamış mükelleflerin emlak ve çevre temizlik vergisi için son 1 haftası kaldı..

Çevre temizlik vergisi için son 8 gün!

Çevre temizlik vergisi, Mayıs ayı içerisinde ödenen vergiler arasında yer alıyor. Çevre temizlik vergisi için son 8 gün kaldı. İkinci taksitler Kasım ayında ödeniyor..

Çevre temizlik vergisi için son 2 hafta kaldı!

Konut ve işyerleri için ödenen vergiler arasında bulunan çevre temizlik vergisi için ilk taksit döneminin son günü yaklaşıyor. Vergi takvimine göre çevre temizlik vergisi için son 2 hafta kaldı..

Çevre temizlik vergisi son ödeme tarihi 2016!

Belediyenin sunduğu temizlik hizmeti için ödenen ve çöp vergisi olarak da bilinen çevre temizlik vergisi senede iki eşit taksit halinde ödeniyor. Peki, çevre temizlik vergisi son ödeme tarihi 2016 ne zaman?

Çevre temizlik vergisi 2. taksiti için son gün bugün!

2015 yılı vergi takvimine göre, 1-30 Kasım tarihleri arasında çevre temizlik vergisi mükelleflerinin ödemelerini gerçekleştirmeleri gerekiyor. Buna göre çevre temizlik vergisi 2. taksiti için son gün bugün..

Çevre temizlik vergisi 2. taksiti için son 4 gün!

Çevre temizlik vergisi, konut, işyeri ve diğer şekillerde kullanılan taşınmaz mallar için ödenmesi gereken vergiler arasında yer alıyor. 30 Kasım'da sona erecek çevre temizlik vergisi 2. taksiti için son 4 gün bulunuyor..

Çevre temizlik vergisi son günü 2015!

Konut ve işyerleri için ödenmesi gereken vergiler arasında yer alan çevre temizlik vergisi, belediyelerin sunduğu çevre temizlik hizmeti için alınıyor. 2. taksit ödemeleri devam eden çevre temizlik vergisi son günü 2015 ne zaman?

Çevre temizlik vergisi 2. taksiti için son 5 gün!

Senede iki eşit taksit halinde ödenen vergide işyeri sahipleri, bağlı olduğu ilçe belediyesine giderek ödeme yapıyor. 30 Kasım'da ödenecek çevre temizlik vergisi 2. taksiti için son 5 gün bulunuyor..

Çevre temizlik vergisi son ödeme tarihi 2015!

Çevre temizlik vergisi, belediyelerin sunduğu çevre ve temizlik hizmeti için ödeniyor. İkinci taksit ödemelerinin Kasım ayında yapıldığı çevre temizlik vergisi son ödeme tarihi 2015 ne zaman?

Çevre temizlik vergisi 2. taksiti için son 6 gün!

Çevre temizlik vergisinde; İlk taksit Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ödendi. İkinci taksit ise Kasım ayı itibariyle başlamıştı. 30 Kasım'da sona erecek çevre temizlik vergisi 2. taksiti için son 6 gün bulunuyor...

Çevre temizlik vergisi yapılandırma başvuruları için son 2 gün!

Vergi borcunu zamanında ödemeyen ve gecikme faizi biriken mükellefler borçlarını, 6552 sayılı Torba Yasa ile yapılandırılabiliyor. Çevre temizlik vergisi yapılandırma başvuruları için son 2 gün bulunuyor...

Çevre temizlik vergisi yapılandırma başvuruları için son 3 gün!

Torba yasa ile yapılandırma için başvuruların, 31 Aralık 2014 tarihine kadar belediyeye yapılması gerekiyor. Buna göre, çevre temizlik vergisi yapılandırma başvuruları için son 3 gün bulunuyor...

Çevre temizlik vergisi yapılandırma başvuruları için son 5 gün!

Taşınmaz malları adına vergi borcu bulunan mükellefler, borçlarını Eylül 204 tarihinde yürürlüğe giren 6552 sayılı Torba Yasa ile yapılandırabiliyor. Çevre temizlik vergisi yapılandırma başvuruları için son 5 gün...

Çevre temizlik vergisi yapılandırmaları için son 6 gün!

Vergi borcunun zamanında ödenmemesi durumunda ise, borca gecikme zammı da uygulanıyor. Ancak vergi borcu bulunan mükellefler, borcunu Torba Yasa ile yapılandırabiliyor. Çevre temizlik vergisi yapılandırmaları için son 6 gün...

Çevre temizlik vergisi affı başvuruları için son 1 hafta!

Vergi ödemelerini zamanında yapmayan ve faizli bir şekilde taksitleri biriken mükellefler Torba Yasa'dan faydalanarak borcunu yapılandırabiliyor. Çevre temizlik vergisi affı başvuruları için son 1 hafta bulunuyor...

Çevre temizlik vergisi affı başvuruları için son 10 gün!

Çevre temizlik vergisi, işyeri ve diğer şekillde kullanılan binalar için ödeniyor. Vergi borcu bulunan mükellefler, borcunu yapılandırabiliyor. Çevre temizlik vergisi affı başvuruları için son 10 gün..

Çevre temizlik vergisi yapılandırma ödemeleri ne zaman başlayacak?

Vergi borcu bulunan mükelleflerin faizli borçlarını taksitle ödeyebilmeleri için Eylül 2014 tarihinde 6552 sayılı Torba Yasa yürürlüğe girdi. Peki, çevre temizlik vergisi yapılandırma ödemeleri ne zaman başlayacak?

Çevre temizlik vergisi affı için son 15 gün!

Çevre temizlik vergisi, işyeri ve diğer şekillerde kullanılan yapılar için ödeniyor. Vergi borcu bulunan kimseler çevre temizlik vergisi affı için son 15 gün içerisinde belediyeye başvuruda bulunabiliyor...

Çevre Temizlik Vergisi’ne yüzde 100 zam geliyor!

Çevre Temizlik Vergisi’ne yüzde 100 zam geliyor. Tartışmalı İmar Kanunu Tasarısı’na eklenen maddeyle, su faturalarına yansıtılan ve Çöp Vergisi olarak bilinen Çevre Temizlik Vergisi 2 katına çıkacak.

Çevre temizlik vergisi yapılandırma taksitleri ne zaman başlayacak?

Emlak ve çevre temizlik vergileri için vergi affı başvuruları 31 Aralık'a kadar uzatılmıştı. Peki, çevre temizlik vergisi yapılandırma taksitleri ne zaman başlayacak? İşte tebliğ esasları..

Çevre temizlik vergisi yapılandırma başvuruları için son 20 gün!

Çevre temizlik vergisi borcu olan mükellefler, Torba Yasa ile borcunu yapılandırabiliyor. Yapılandırma başvuruları 31 Aralık 'ta son buluyor. Yapılandırma başvuruları için son 20 gün bulunuyor...

Çevre temizlik vergisi taksitlendirme başvuruları 2014!

Mükellefleri tarafından ödenmeyen vergiler, 6552 sayılı kanun ile yapılandırılabiliyor. Çevre temizlik vergisi taksitlendirme başvuruları, 30 Kasım'da alınan karar ile 31 Aralık 2014 tarihine kadar uzatıldı...

Çevre temizlik vergisi 2015 ödemeleri ne zaman başlayacak?

Çevre temizlik vergisi, belediyenin sunduğu çevre temizlik hizmeti için mesken ve işyeri sahipleri ile diğer şekillerde kullanılan yapılar için ödeniyor. Peki, çevre temizlik vergisi 2015 ödemeleri ne zaman başlayacak?

Çevre temizlik vergisi son günü Haberi

Çevre temizlik vergisi son günü

Belediye Gelirleri Kanunu gereğince, belediyelerin sunmuş olduğu temizlik hizmeti için Çevre temizlik vergisi ödeniyor. Yalnız konut ve iş yerleri için ödenen bu vergi arsa ve arazi sahipleri tarafından ödenmiyor.

Verginin mükellefi taşınmazın sahibi değil, kullanıcısı oluyor. Ayrıca konutların vergileri su faturalarına yansıtılıyor. Dolayısı ile faturanın ödenmedi ile vergi de ödenmiş oluyor. 

Dükkanlar için ise belediyeye gidilerek ödeme yapılması gerekiyor. Dükkan sahibi ya da kiracıları vergi borcunu ilçe belediyesinde ödüyor.

Senede iki eşit taksit halinde ödenebilen çevre temizlik vergisinde ilk taksit ödemeleri Mart, Nisan ve Mayıs aylarında yapıldı. Çevre temizlik vergisi 2. taksiti bugün başladı. Peki, çevre temizlik vergisi 2. taksiti son ödeme tarihi 2018 ne zaman?

Çevre temizlik vergisi 2. taksiti son ödeme tarihi 2018

Çevre temizlik vergisi 2. taksiti 30 Kasım 2018 tarihinde...